Gaziantep’te katliam gibi kaza: Çok sayıda ölü ve yaralı var!

Son dakika haberi... Gaziantep'in İslahiye ilçesinde TIR ile yolcu minibüsünü çarpıştı. Kazada ilk belirlemelere göre 9 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi ise yaralandı.

> <

Gaziantep'in İslahiye ilçesi Hatay kara yolunun Ağabey mevkiinde yolcu taşıyan minibüs ile TIR çarpıştı.

Çarpışmanın etkisiyle her iki araç şarampole yuvarlandı.

8 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Kazada ilk belirlemelere göre 9 kişi hayatını kaybederken 11 kişi ise yaralandı.

Gaziantep’te katliam gibi kaza: Çok sayıda ölü ve yaralı var! - Resim : 1

VALİDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada sabah saatlerinde meydana gelen kazada ölü sayısının 9’a yükseldiğini ve ölenlerden 4’ünün öğrenci olduğu bildirildi. Yaralanan 11 kişiden 2’sinin taburcu olduğu diğer yaralıların ise tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

Kazayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak yürütüldüğüne dikkati çeken Gaziantep Valisi Kemal Çeber, şöyle konuştu:

"Hatay istikametinden gelen tır şeklindeki beton mikseri, trafikte sürüş kontrolünü kaybediyor, maalesef bölünmüş bir yolda karşı şeride geçiyor. İlçeden Yeşilyurt köyümüze giden köy dolmuşuna çarpıyor. Şoför dahil 19 yolcusuyla beraber köyüne giden dolmuşa çarpıyor. Maalesef 8 vefatımız var. Bunların 7’si kadın birisi erkek, 2'si ise öğrenci. Diğer dolmuş yolcularımız arasında 11 yaralı var. Şoförlerimizden ikisi hafif yaralı. Başsavcımız, kaymakamımız çok kısa süre içerisinde olay yerine gidip bizi bilgilendirdiler. Tüm ekiplerimiz trafik, jandarma, itfaiye, AFAD ekiplerimiz olay yerine çok kısa sürede ulaştı. Aynı zamanda Kilis, Hatay ve Gaziantep merkezden ambulanslarımız kısa sürede olay yerine ulaştılar."

"2'SİNİN DURUMU AĞIR"

Sağlık çalışanlarının ciddi gayretleriyle yaralıları ambulanslarla hastanelere taşıdığını anlatan Çeber, "Yaralılarımızdan 2'sinin durumu ağır. Durumları stabil hale gelince Gaziantep'e sevkleri görünüyor. 4 normal hastamızın Gaziantep'e sevki gerçekleştirildi. Diğer yaralılarımızın bir kısmı burada. Bazılarıyla sohbet ettim, durumları iyi. Süreçle ilgili idari ve adli soruşturma başladı. Rabbim vefat edenlere rahmet eylesin, kardeşlerimizin vefatı bizi çok üzdü. Rabbim ülkemize başka acı yaşatmasın" dedi.

"BİLİRKİŞİ İNCELEMESİ SÜRÜYOR"

Kazayla ilgili şu an için gözaltı olmadığını belirten Çeber, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Gözaltı şu an için yok ama olayla ilgili herkes bizim gözetimimiz altında. Şoförler hafif yaralı ama tır şoförünün gözaltı işlemi normal olarak olacak gibi görünüyor. Şu anda tamamen sağlıkla ilgili konulara odaklandık. Tedavisi uygun hale geldiğinde gözaltı işlemi görülüyor gibi, tabii bilirkişiler incelemelerini devam ettiriyor. Arkadaşlarımız artık çok profesyonel, en uzak vefat noktası ile en yakını, yere savrulmalar, tekerlek izleri, aracın mevcut hızı hepsi beraber değerlendirilerek bu noktada çalışmalar yürütülüyor. Ama ilk kanaat mikserin oldukça hızlı ve süratli olduğu, buna bağlı kontrolünü kaybettiği yönünde. Bunun yanında yol hasarları veya kusurları gibi diğer konular üzerinde de durulacak. Hatay'dan İslahiye'ye doğru gelirken kontrolünü kaybediyor, karşı şeride geçiyor, bunların hepsinin tekerlek izleri mevcut, karşı şeritte kendi yolunda devam eden köy dolmuşumuza çarpıyor."

3 CUMHURİYET SAVCISI GÖREVLENDİRİLDİ

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, kazayla ilgili İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldığını ve 3 cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini kaydetti.

"KOLTUKLAR DOLUYDU"

Öte yandan yaralı yolculardan Zeynep Gök, kazanın okuldan çıkıp eve giderken meydana geldiğini belirterek, "Yolda ilerlerken karşı şeritten tır, çok hızlı geldi ve bize çarptı. Kazanın etkisiyle de birkaç kere takla attık. Serviste kaç kişi olduğumuzu hatırlamıyorum ama koltuklar doluydu" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Gaziantep İslahiye Trafik kazası