Hakkımızda

''GERÇEK GÜNDEM'' bir ihtiyaçtan doğdu. Türkiye'nin gerçek sorunlarının tartışılıp konuşulacağı ve çözüm üretileceği bir platform olmak üzere yola çıktı.

Bu ''yeni platform'' tam da bu yüzden adını ''GERÇEK GÜNDEM'' koydu. Çünkü sloganımızda da yer verdiğimiz üzere, ''asıl ihtiyacımız'' GERÇEK GÜNDEM...

Manifesto yazacağız

İnternet medyasının hızla yaygınlaştığı ve daha geniş kesimlere ulaştığı bir dönemde, özel haberlerimiz, farklı analizlerimiz, hayatın ve sokağın nabzını tutan yorumlarımız, hızlı ve farklı bakış açılarıyla sunacağımız haberlerimiz, Türkiye'nin ihtiyacı olan GERÇEK GÜNDEM'i yaratmayı hedefliyor.

Çünkü; biliyoruz ki; ülkenin gerçek gündemini dile getirdiğimiz ve bu gündemi yarattığımızda, oyalanmaktan, kandırılmaktan ve siyasi istismara uğramaktan kurtulabiliriz.

Bu çaba, aynı zamanda, Türkiye'deki internet gazeteciliğinin manifestosunu da yazacaktır. Zira, gazetecilikten başka hiçbir işimiz yok; habere bakarken, yorumu yaparken, bizi sınırlayan bağımlılık ilişkilerimiz de...

Biz gazeteciliği, bir ticari alan olarak değil, aksine kamunun çıkarlarını koruyan ve onun sözcüsü olan bir faaliyet alanı olarak görüyoruz.

İşte bu yüzden diyoruz ki; GERÇEK GÜNDEM Türkiye'nin olduğu kadar, medyanın da ihtiyacıdır.

''Gerçek Gündem''lerde buluşmak dileğiyle...