Bahçeli depremzedeleri azarlamıştı: MHP'den 'iftira ve algı operasyonu' açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Elbistan ziyaretinde depremzedeleri azarladığı görüntülere ilişkin MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman açıklamalarda bulundu. Büyükataman, söz konusu görüntüler için "iftira ve algı operasyonu" dedi.

Bahçeli depremzedeleri azarlamıştı: MHP'den 'iftira ve algı operasyonu' açıklaması

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Elbistan ziyaretinde depremzedeleri azarlaması üzerine açıklamalarda bulundu.
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren depremzedeleri azarlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki çekti.

Bahçeli’nin bir depremzedeye “Böylesi olaylarda, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve diğer yetkililerin burayı ziyaretini sabote etmeye hakkınız yok. Sessizlik olacak. Dağılın gitsin. İndirin şunları” demesi üzerine MHP’den açıklama geldi.

“ALGI OPERASYONU” SAVUNMASI

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Cumhur İttifakı'nın muhalefet tarafından hedef alındığını söyledi. Büyükataman, Bahçeli’nin sözlerinin çarpıtıldığını savundu ve “algı operasyonu” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan Büyükataman, “'Asrın Felaketi’ni yaşadığımız 6 Şubat gününden itibaren Türkiye Cumhuriyeti bir yandan milletimizin yaralarını sarmak için olağanüstü bir gayretle çalışırken diğer taraftan yaşanan depremlerden siyasi rant elde etmeye çalışan siyasi yağmacılara karşı mücadele vermektedir. İlk günden itibaren kirli bir oyun tezgâhlayan Zillet İttifakı’nın taşeronluğuna soyunan tribün simsarları da futbol sahalarını siyaset arenasına çevirmeye çalışarak adeta milli iradeye saldırmışlardır” dedi.

Açıklamanın devamı şöyle:

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, deprem şehitlerimize saygısızlık yaparak futbol sahalarına siyaset bulaştıran ve statlardan kaos doğurmaya heveslenen milli irade karşıtlarına geçit vermeyen örnek bir duruş sergilemiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin duruşu karşısında oyunları bozulunca telaşa kapılan Zillet İttifakı aziz milletimizin acılarını siyasete malzeme yapmaya ve millet iradesine ipotek koymaya çalışarak partimizi hedef almışlardır.

Zillet İttifakı vekilleri ve medyası, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Elbistan ziyareti sırasında “Elbistan İl Olsun” pankartı altında slogan atmanın yeri ve zamanı olmadığını dile getirdiği sözlerini çarpıtarak depremzedelere hakaret ettiği iftirasını atmışlardır. Felaketin ilk gününden itibaren milletimizin acılarını istismar ederek siyasi rant peşinde koşan Zillet İttifakı partileri ve zillete payandalık yapan ufak tefek tek kişilik particikler de bu karalama kampanyasına dahil olmuş ve acılarımızı oya çevirme yarışına girmişlerdir.

Henüz bir aday belirlemeyi dahi beceremeyen Zillet İttifakı, kendi içerisindeki kavgayı, tutarsızlığı ve teslimiyetçi anlayışı gizleme telaşıyla milletimizin karşısına her gün yeni bir algı operasyonu ile çıkmaya devam etmektedir. Deprem bölgelerinde gezerken bile adaylık kavgası yapmaktan vazgeçmeyen, birbirlerini gerizekalı olmakla tanımlayan, yaşanan felaketten kaos doğurup iktidar devşirmeye heveslenen Zillet İttifakı’nın içine düştüğü çukur siyaseti açıkça ortadadır.

Türk milleti bu çukur siyasetine,zilletten iktidar devşirmeye çalışan 6+1 masası ve yancılarına,Türk futbolunu zillete kurban etmek isteyen siyaset holiganlarına ve Sayın Genel Başkanımızın sözlerini çarpıtarak algı operasyonlarından beslenen zillete gereken cevabı verecektir. Milliyetçi Hareket Partisi Büyük Türk milletinin iradesini ipotek altına almaya çalışanların, acılarını istismar edenlerin, istikbalini kargaşaya mahkûm etmek isteyenlerin dün olduğu gibi bugün de karşısında, aziz milletimizin ise daima yanında olmaya devam edecektir."

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
MHP Deprem Devlet Bahçeli Operasyon İsmet Büyükataman