Ali Babacan'ın miting yapacağı alana 'devasa' Erdoğan afişi asıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Yozgat'ta düzenleyeceği miting öncesi, miting alanına büyük bir Erdoğan posteri asıldı.

Ali Babacan'ın miting yapacağı alana 'devasa' Erdoğan afişi asıldı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, üçüncü mitingini bugün Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda yapacak.

DEVASA ERDOĞAN POSTERİ

Mitinge saatler kala; mitingin yapılacağı meydana AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir fotoğrafının asıldığı görüldü.

Yurttaşlar ve partililer tarafından tepkiyle karşılanan hamlenin ardında DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Erdoğan’ın fotoğrafının üç gün önce asıldığını ve ısrarlara rağmen indirilmediğini söyledi.

Ekmen, şöyle konuştu:

“Biz yaklaşık 1 ay önce Yozgat mitingimizi ilan ettik, bizim ilanımızdan çok sonra Sayın Cumhurbaşkanı Çorum’a gelme kararı aldı. Sayın Cumhurbaşkanı Çorum’a gelince bütün kaymakamlar, valiler o civardaki bütün araçları kiralama yoluna gittiler. Biz ilçelerdeki ve köylerdeki arkadaşlarımızı taşıyamaz hale geldik.

3 gün önce hatta 4 gün önce bu meydanda bir konser yaptılar şu gördüğünüz bayrakları astılar. 3 gündür belediye başkanını, AK Parti il başkanını arkadaşlarımız arıyor; ‘Şu fotoğrafı indirir misiniz?’ İndirmiyorlar. Bizde bir Türk bayrağıyla onun önünü kapatmaya çalıştık. Maalesef AK Parti’nin geldiği bu noktada, doğrudan ya da dolaylı engellemelere tevessül etmesi Türk demokrasisi açısında üzücü. Üçüncü mitingimizde ilk defa meydan alabiliyoruz. Yozgat valisine ve emniyet müdürüne teşekkür ediyoruz. Bu meydanın dolup taşacağını tahmin ediyoruz. Meydanın yarısı dolmuş durumda kalan sürede bu meydan dolup taşacaktır.” (ANKA)

Etiketler
DEVA Partisi Yozgat Ali Babacan Miting