A Milli Futbol Takımı'nda Stefan Kuntz dönemi sona erdi: Yerine kimlerin adı geçiyor?

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz görevden alındı. Özellikle Ermenistan'la 1-1 berabere kalınan maç sonrası teknik adamın ayrılığı gündeme gelmiş, yerine üç isim konuşulmaya başlanmıştı.

A Milli Futbol Takımı'nda Stefan Kuntz dönemi sona erdi: Yerine kimlerin adı geçiyor?

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, görevden alındı. NTV Spor'un 'son dakika' anonsuyla servis ettiği habere göre; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, Alman hocayı arayarak görevine son verildiğini bildirdi.

A Milli Takım, EURO 2024 Elemeleri D Grubu 5. maçında sahasında Ermenistan ile 1-1 berabere kalmış, hazırlık karşılaşmasında ise Japonya'ya 4-2 yenilmişti.

'OYUNCULARIN YÜZDE 100'ÜNÜ VERMEMESİ CANIMI ACITIYOR'

Kuntz, hazırlık maçı sonrası basın toplantısında bazı oyuncuları suçlar nitelikte açıklamalarda bulunmuştu:

"Benim sorumluluk alanım oyuncular. Ben, oyuncularımdan bazı şeyleri beklerim. Oyuncular da A Milli Takım için yüzde 100'ünü verecek seviyeye gelmeli. Ben milli oyuncuydum, Almanya’da oynadım. Alman hocası olarak Türk Milli Takımı başında kenardaysam, bu maçları kazanmak için oradayım.

Tüm teknik ekibimle beraber çok fazla efor harcıyoruz. Bizim tek hedefimiz Türk Milli Takımı’nı geliştirmek. Bunun için gururluyuz. En çok canımı acıtan konu, oyuncularım %100’ünü vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil."

'HEP HOCA SORGULANIYOR'

"Taraftarın söylediklerini de Türkçemle anlıyorum. Geçen sene 4 maçı kazandığımızdan beri kimse hocayı korumuyor. Hep sorgulanan, soru işareti olan hoca! Ama kesinlikle konu bu değil. 20 maç yaptık, 5’ini kaybettik. Bunlar sıralamada üzerimizde olan takımlar. Üzerinde çalışmamız gereken başka konular."

YERİNE KİM GELECEK?

Kuntz'un yerine Abdullah Avcı, Fatih Terim, Sergen Yalçın gibi deneyimli teknik adamların adı geçiyordu. Ek olarak Fanatik'te yer alan bir haberde geçen sezon Adana Demirspor'u çalıştıran İtalyan teknik adam Vincenzo Montella ile görüşüldüğü ileri sürülüyordu. Son zamanlarda takım çalıştırmayan ancak milli takıma sıcak olduğu bilinen Aykut Kocaman da A Milli Takım'ın yeni teknik direktör adayları arasında yer alıyor.

A Milli Futbol Takımı'nda Stefan Kuntz dönemi sona erdi: Yerine kimlerin adı geçiyor? - Resim : 1

EURO 2024 Elemeleri'nde Hırvatistan, Ermenistan, Galler ve Letonya ile birlikte D Grubu'nda yer alan Türkiye, maç eksiği bulunan Hırvatistan'ın ardında 10 puanla ikinci sırada yer alıyor. Grubu ilk iki sıra içerisinde tamamlayacak takımlar isimlerini EURO 2024'e yazdıracak.

Milli takım, 12 Ekim'de Hırvatistan'la karşılaşacak.

Etiketler
A Milli Takım