Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a videolu yanıt: Unutmadık

Kürt yurttaşlara yönelik bir açıklama yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldi. Demirtaş, Erdoğan'a "Unutmadık" dedi.

>

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürt yurttaşlara hitaben yayınladığı sosyal medya mesajına Edirne’de tutuklu bulunan HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’tan “Unutmadık” başlıklı bir video ile cevap geldi.

Videoda, AKP’nin iktidarda kaldığı süreç içerisinde hayatını kaybeden çocuklar, gençler, anneler ile birçok toplumsal olaya yer verildi.

Erdoğan, yayınladığı mesajda, “Benim Kürt kardeşimi kimse tehdit edemeyecek, silah zoruyla kimse iradesine ipotek koyamayacak!” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın mesajının tamamı ise şöyleydi:

"Sevgili Kürt kardeşlerim Bugüne kadar ananızın ak sütü gibi helal olan haklarınızı size teslim etmek için büyük mücadeleler verdik. Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok ciddi çabalar harcadık. Sizler, samimi gayretlerimizin en yakın şahitlerisiniz. Hangi badireleri aşarak bugünlere geldiğimizi, önümüze hangi tuzakların kurulduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz. Elbette eksiklerimiz, yapmak isteyip de yapamadıklarımız olmuştur; fakat Türkiye’ye hak ve özgürlükler alanında kazandırdıklarımız ortadadır. Bunlardan geriye gidişe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Her kim terör tehdidi altındaki eski Türkiye’yi hortlatmaya çalışırsa, karşısında bizi bulacaktır. Her kim gariban Kürt çocuklarının eline silah verip askere, polise, insanımıza kurşun sıktırmaya kalkarsa, karşısında bizi bulacaktır. Her kim emperyalist güçler adına milletimizin huzuruna kastederse, karşısında bizi bulacaktır. Her kim haklarınıza el uzatmaya teşebbüs ederse, karşısında Tayyip Erdoğan’ı bulacak, Cumhur İttifakı’nı bulacaktır. Rabbim ömür, milletimiz de yetki verdikçe; Bu ülkede analar bir daha ağlamayacak… Çocuklarımızı kimse dağa zorla kaçıramayacak… Geceyle birlikte şehirlerimize terörün karanlığı çökmeyecek… Benim Kürt kardeşimi kimse tehdit edemeyecek, silah zoruyla kimse iradesine ipotek koyamayacak! Türkiye, 85 milyonun tamamı için daha özgür, huzurlu ve müreffeh bir yer olana kadar çalışacağız. Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de desteğiyle hep beraber inşa edeceğiz."

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Selahattin Demirtaş HDP Recep Tayyip Erdoğan Kürt