İYİ Parti'li Erdem'den İmamoğlu davası yorumu: Türk yargısı bu kadar saçma davayı zor görür

İmamoğlu davasını takip eden İYİ Parti'nin kurmaylarından Bahadır Erdem, "Size şu kadarının bir hukukçu olarak söyleyeyim; herhalde Türk yargısı bu kadar saçma bir iddia, bu kadar saçma bir yargılama ve bu kadar saçma bir davayı zor görür" dedi.

İYİ Parti'li Erdem'den İmamoğlu davası yorumu: Türk yargısı bu kadar saçma davayı zor görür

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava bugün görülmeye devam ediliyor. Karar açıklanması beklenen davada, verilen arada siyasiler görüşlerini aktardı.

Duruşmayı takip eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, açılan davaya ve yargı sisteminin getirildiği duruma tepki gösterdi.

“TÜRK YARGISI BU KADAR SAÇMA BİR DAVAYI ZOR GÖRÜR”

“Maalesef AKP iktidarının Türkiye yargısını getirdiği hal bu. Bütün basın mensupları hepiniz sabahtan beri bekliyorsunuz bu soğuk havada.” diyen Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İYİ Parti olarak sayın Genel Başkanımızın talimatıyla, Genel Başkan Yardımcımız, İl Başkanımız Buğra Kavuncu'yla birlikte Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun davasının bu celsesini de izlemeye geldik.

Size şu kadarının bir hukukçu olarak söyleyeyim; herhalde Türk yargısı bu kadar saçma bir iddia, bu kadar saçma bir yargılama ve bu kadar saçma bir davayı zor görür.

Bu tamamiyle AKP'nin seçimlerde kazanamadığı, kazanamadığı için hırsıyla iptal ettirdiği ondan sonra da 800 bin oy farkla 16 milyon İstanbulludan tokat yiyerek Sayın İmamoğlu'nun kazandığı Belediye başkanlığını milletin reyiyle kazanamayıp, böyle hukuk yargı müessesesini kullanarak elde etmek için yaptığı bir girişim.”

"TÜRKİYE BUNLARI HAK ETMİYOR"

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise Adliye önünde yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Mahkeme kararını beklemek lazım ama olur da bir siyasi yasak gelirse; bizi nasıl bir sürecin beklediği, 2023 yılında yapılacak seçimlerin ne kadar önemli olduğu netleşmiş olacak.

Türkiye bunu hak etmiyor. 6 Mayıs'taki kararı da İstanbul hak etmemişti.

Eğer 4'te bizi üzecek bir karar çıkarsa o da Türkiye'nin hak ettiği bir karar olmayacak.

Görünen o ki; o zaman diyeceğiz ki 'Biz bu iktidarı sandık yoluyla göndermediğimiz sürece maalesef vicdanlarımızı yaralayacak bu tür kararlarla daha çok yüz yüze geleceğiz.'

Millet iradesinin maalesef gasp edilmesine kadar gidecek bir süreci yaşatacaklar."

Etiketler
Ekrem İmamoğlu İYİ Parti Bahadır Erdem