Erdoğan'dan Yerlikaya'ya: Arkana bakma, sonuna kadar git

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın organize suç örgütlerine yönelik artan operasyonlarla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya, "Arkana bakma, aynen devam. Sonuna kadar git" dediği öne sürüldü.

Erdoğan'dan Yerlikaya'ya: Arkana bakma, sonuna kadar git

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, İçişleri Bakanlığının koordinasyonunda son günlerde organize suç örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar kapsamlı şekilde devam edecek. Devletin zirvesinde yapılan değerlendirmelerde, organize suç örgütlerine yapılan operasyonlarla geçen Pazar günü Ankara'daki terör saldırısının bir bağlantısının olabileceği ihtimali de gündeme geldi.

Edinilen bilgilere göre yapılan değerlendirmelerde 'Mafyatik unsurların ve Karabağ operasyonundan sonra Ermenistan'm PKK'yı kullanmış olabileceğine' yönelik senaryolar tartışıldı. Bu operasyonlar nedeniyle, terör saldırısının güvenlik birimlerine 'gözdağı verme' amacını da içerebileceği değerlendirilirken, saldırıyı gerçekleştirenlerin tüm bağlantıları istihbarat birimleri tarafından en ince ayrıntısına kadar araştırılıyor.

Ayrıca saldırının küresel bağlantılarının yanı sıra, silahların nereden ve nasıl girdiği, asıl hedefin ne olabileceğine yönelik araştırmalar yapılıyor.

GÜMRÜK OPERASYONLARI YOLDA

Organize suç örgütlerine yönelik artan operasyonlarla ilgili gelişmeler konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a anlık bilgi veriliyor. Cumhurbaşkanı'nın, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya "Arkana bakma, aynen devam. Sonuna kadar git" dediği öğrenildi.

Ayrıca İstanbul'da özellikle Laleli'den yapılan bavul ticaretinden haraç alan çetelerin olduğuna dair ihbarlar geldiği, bunun üzerine İçişleri, Ticaret ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın eş güdüm içinde çalışmaya başladığı belirtildi.

Gümrüklere yönelik kaçakçılık operasyonlarının artacağı, MASAK'ın da devreye girmesiyle önümüzdeki günlerde, organize suç örgütlerine yönelik büyük operasyonların kapıda olduğu ifade edildi.

Etiketler
Ali Yerlikaya Recep Tayyip Erdoğan Operasyon