'Sınavdan sınava geldi' denmişti... Erdoğan'ın 'üniversite' arkadaşları kararsız: 4 sene aynı sırada okuduk

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın üniversite hayatı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Daha önce "sadece sınavlara gelirdi" denen Erdoğan ile 4 yıl aynı sırada okuduğunu ifade eden gazeteci Rafael Sadi gündem oldu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite hayatı ve diploması sık sık gündem oluyor. Son olarak Erdoğan’ın Marmara Üniversitesi’nde “hocalığını yaptığını” öne süren eski CHP'li vekil Aydın Ayaydın bu kez “Okula devam zorunluluğu yoktu. Tayyip Bey zaten gece dönemi öğrencisiydi. Okula sınavdan sınava gelirdi. O dönem sağ sol çatışması vardı. Ben sadece bunları söyledim. Ben hiçbir zaman Erdoğan’ın diplomasını gördüm demedim.” açıklamasını yapmıştı.

ÜNİVERSİTEDE 4 YIL AYNI SIRADA OKUDUK

İsrail'de yaşayan Rafael Sadi, Halk TV’de Şirin Payzın‘ın sunduğu ‘Sözüm Var’ programına konuk oldu. Sadi, İsrail-Türkiye ilişkilerini değerlendirirken Erdoğan’la ilgili “Hamas’a kardeşim diyor arkadaş, benim sınıf arkadaşım…” dedi.

Program yorumcularından Emin Çapa'nın araya girerek “Rafael Bey, kim sınıf arkadaşınız, orayı ben kaçırdım” sorusuna Sadi “Recep Bey… Hani diploması var mı yok mu tartışılan... Üniversitede 4 sene beraber okuduk aynı sırada” cevabını verdi.

Payzın’ın “Peki nasıl bildirdiniz, o günkü Erdoğan ile bugünkü Erdoğan arasında ne fark görüyorsunuz” sorusu üzerine ise Rafael Sadi, “O zaman çok sessiz sakin, efendi bir çocuktu. Fazla kimseye bulaşmazdı” dedi.

Etiketler
Üniversite