37. Olağan Kurultayı'nı geride bırakan CHP'de gözler Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'sının nasıl şekilleneceğine çevrildi.

Kılıçdaroğlu'nun mevcut genel başkan yardımcılarından iki isme MYK'da yer vermeyeceği ve kurultayda PM'ye veda eden 4 ismin yerine getireceği isimleri belirlediği öğrenildi.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin ve Barış Yahya Çinçin'in haberine göre, CHP'de bayram sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanacak olan genel başkan yardımcılarının yer aldığı MYK belli oldu.


Aykut Erdoğdu - Ünal Çeviköz -Yıldırım Kaya - Tuncay Özkan

Kılıçdaroğlu'nun 37. Olağan Kurultay'da yeterli oyu alamadıkları için parti yönetimine veda eden mevcut Genel Başkan Yardımcıları Aykut Erdoğdu, Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz ve Yıldırım Kaya'dan boşalacak yerlere getireceği isimleri belirlediği öğrenildi.

Selin Sayek Böke

Kılıçdaroğlu'nun, Ünal Çeviköz'den boşalacak Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına İzmir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi Selin Sayek Böke’yi getirebileceği belirtildi. 

İzmir’in MYK’da temsil edilmesi gerektiğini isteyen Kılıçdaroğlu'nun, Böke'nin ekonomideki kötü tabloyu da uluslararası camiada anlatabileceğini düşündüğü ifade edildi.

Erdoğan Toprak

ÖZKAN'DAN BOŞALAN KOLTUĞA ERDOĞAN TOPRAK 

Tuncay Özkan'dan boşalan Basından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine ise Erdoğan Toprak'ın getirileceği öğrenilirken, kongrede tekrar Parti Meclisi'ne seçilen AR-GE'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel'in yerine de Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın geleceği belirtildi.

Ahmet Akın

Kılıçdaroğlu'nun İnsan Hakları'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Gökçe Gökçen'in yerine Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı getireceği öne sürüldü.

Ali Mahir Başarır

Diğer yandan CHP'nin ilk kadın Genel Başkan Yardımcısı olan ve sendika kökenli Yaşar Seyman’a Kadın Politikaları veya sendikaların teslim edileceği belirtiliyor.

Gökhan Günaydın

GÖKHAN GÜNAYDIN SÜRPRİZİ 

Kurultayda Kılıçdaroğlu'nun listesini delerek Parti Meclisi'ne giren eski milletvekili Gökhan Günaydın'ın da MYK'ya alınabileceği konuşuluyor.

Faik Öztrak

Diğer yandan CHP'de en yüksek oyu alarak PM'ye giren Faik Öztrak’ın ve örgütten güvenoyu alan Oğuz Kaan Salıcı’nın yerini korumasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Oğuz Kaan Salıcı

GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ İLE DEVAM 

Gamze Akkuş İlgezdi’nin de devam edeceğine kesin gözüyle bakılırken, Orhan Sarıbal, Bülent Kuşoğlu ve  Onursal Adıgüzel’in de yine mecvut genel başkan yardımcılıklarında kalması bekleniyor.

Gamze Akkuş İlgezdi

Veli Ağbaba, Gülizar Biçer Karaca ve Muharrem Erkek'inde mevcut görevlerinde kalacağı öğrenilirken, Yunus Emre’nin ise Yıldırım Kaya’dan boşalan Eğitim Politikalarına kaydırılacağı öğrenildi.

Seyit Torun

Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkanj Yardımcısı Seyit Torun'un ise dün Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdiği ve görevinde kalması kesin olan isimler arasında olduğu belirtildi.