İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin Edirne İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gerçekleştirdiği Karadeniz Ereğli ziyaretinin ardından bugün de 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni Sarayiçi Er Meydanı'nda izlemek üzere Edirne'ye geldi.

Güreş müsabakalarından önce kısa bir şehir turu atan İmamoğlu, ilk olarak yüzde 100 yerli üretim yapan bir yağ fabrikasını ziyaret etti.

Fabrika sahibi Temel Soyyiğit'ten fabrika hakkında bilgiler alan İmamoğlu, fabrika çıkışında kendisine el sallayan inşaat işçilerini görünce aracından indi.

Çalıştıkları şantiyeden koşarak İmamoğlu'nun yanına gelen işçiler, bir anda karşılarında buldukları İBB Başkanı ile fotoğraf çektirdi.

658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne de katılan İmamoğlu, İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada CHP'nin tüm üyelerinden bir isteği olduğunu söylerken, "Lütfen bu isteğimizi önemseyiniz. Gerçekten tarihi bir sorumluluğumuz var. Partiler üstü tarihi bir sorumluluğumuz var. Bu tarihi sorumluluk içerisindeki en önemli vazife, görevimizi en iyi şekilde yapma sorumluluğudur" dedi.

'Hep birlikte Kırkpınar heyecanını yaşayacaklarını' belirten İmamoğlu, "CHP'nin tüm üyelerinden bir isteğim var. Lütfen bu isteğimizi önemseyiniz. Gerçekten tarihi bir sorumluluğumuz var. Partiler üstü tarihi bir sorumluluğumuz var. Bu tarihi sorumluluk içerisindeki en önemli vazife, görevimizi en iyi şekilde yapma sorumluluğudur" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'nin en büyük kenti, belki de dünyanın en güzel kenti İstanbul'u en iyi şekilde yönetme sorumluluğu aldığını" ifade eden İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Şöyle bir dönem yaşatmalıyız hep birlikte. Hatayı görüp büyüten değil, hatayı görüp yardımcı olan, eksiği görüp tamamlayan, birbirinin kolundan tutan bir dönem. Tökezlenip düşen varsa onu kaldıran yoldaşlık istiyoruz. Parti içerisinde yapılan birtakım münazaralar, geçmişte yapılan bazı yarışlar, hepsini bir süreliğine bir kenara koyacağız. Sadece ve sadece başarıya odaklanacağız. Bu başarıyı bizden sadece CHP'liler beklemiyor. Bu başarıyı inanın ki Türkiye Cumhuriyeti'nin eksiksiz her vatandaşı bekliyor.

Dolayısıyla ben işine, sorumluluğuna bu anlayışla kitlenmiş bir kardeşinizim. Bütün arkadaşlar Türkiye'nin neresinde olursa olsun birbirimize destek verirsek, memleketimizi hayal ettiğimiz şekilde güzel bir memleket yapabiliriz, bu başarıyı elde edebiliriz. Dolayısıyla sizden isteğim, bizlere yardımcı olun destek olun, tüm negatif duyguları unutun. Tüm pozitif duygularla birbirinize sarılın ve kucaklaşın."

İYİ PARTİ'YE ZİYARET

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, CHP'deki toplantının ardından İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.

İmamoğlu, daha sonra tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Sarayiçi Er Meydanı'na geçti.