AKP'li yazar: Melih Gökçek'in samimi duruşunu gören Erdoğan, vefa gösterdi

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Sinan Burhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e vefa gösterdiğini savundu: "Oğlu Osman Gökçek'i milletvekili yaptı."

AKP'li yazar: Melih Gökçek'in samimi duruşunu gören Erdoğan, vefa gösterdi

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Akit'te, özellikle Twitter'da yaptığı hatalı ve yanlış sosyal medya paylaşımlarıyla bilinen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında övgü dolu ifadeler kullanıldı.

31 Mart 2019'da düzenlenen yerel seçimde AKP adına belediye meclis üyesi seçilen Sinan Burhan, Ekim 2017'de 'metal yorgunluğu' gerekçesiyle görevden ayrılmaya zorlanan Gökçek'in ileriki süreçte de çizgisini bozmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı vefalı davrandığını söyledi:

"Melih Gökçek görevde ayrılalı tam 6 yıl olmuş. Kolay değil zor bir süreç yaşadı. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de var. Görevden ayrılması karara bağlandığında, seçimle gelen seçimle gitmeli diyen bir yazı yazmıştım. Akit Gazetesi özgür bir mecra olduğu için sorun olmadı.

Yıllarca Gökçek’ten beslenen siyasiler ve gazeteciler dut yemiş bülbüle dönmüşlerdi. Allah'a şükür ki Melih Beyden bir tek ihalem yok bir yakınım dahi işe girmedi. Ben doğru olanı samimi bir biçimde yazarım. Ankara Belediye Meclis üyesi iken de Mansur Yavaş’a en sert muhalefeti ben yaptım. Ancak asla hakaret etmedim. Seviyesizleşmedim. Ankaralının sorunlarını sürekli gündeme getirdim. Ankaralı garibanların adresi olmuştum. Sorunu olan kim varsa beni buluyordu.

'ERDOĞAN VEFA GÖSTERDİ, OSMAN GÖKÇEK'İ MİLLETVEKİLİ YAPTI'

Reisi örnek alarak, önce dava önce ahlak derim. Sn. Erdoğan vefalı bir lider. Dünkü dostlarını hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı. Hep vefa gösterdi. Bazıları gibi dostlarını satmadı. O nedenle büyük bir lider. Sn. Melih Gökçek’in çizgisini bozmaması ve Erdoğan'a sahip çıkması önemliydi.

Bu samimi duruşu gören Sn. Erdoğan vefa gösterdi ve Melih Bey'in oğlu Osman Gökçek'i milletvekili yaptı. Buradan şunu da belirteyim. Osman Gökçek sadece babasından dolayı değil birikimi ile de vekilliği hak etti. Devletimize uzun yıllar hizmet edecektir. Hayırlı olsun."

Etiketler
Recep Tayyip Erdoğan Melih Gökçek AKP Yeni Akit