İsmailağa'dan Hüseyin Çevik hakkında suç duyurusu: Cemaat ile hiçbir bağlantısı yok

İsmailağa Cemaati sosyal medyadan 'sohbet videoları' yayınlayan Hüseyin Çevik'in cemaat ile hiçbir bağlantısı olmadığını açıkladı.

İsmailağa'dan Hüseyin Çevik hakkında suç duyurusu: Cemaat ile hiçbir bağlantısı yok

Şarkıcı Gülşen'i hedef alan ve "Sevişmek, oynaşmak sünnettir" gibi benzeri konularda "İslami" sohbetleri Youtube hesabından paylaşan Hüseyin Çevik mensubu olduğu İsmailağa Cemaati'nden dışlandı.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda, sosyal medya platformlarında 'sohbet videoları' çekerek yayın yapan Hüseyin Çevik adlı kişinin Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adını kullandığı, yayınladığı videolarda ise Mahmut Ustaosmanoğlu ve cemaatine hakaret içeren ifadelere yer verdiği belirtildi.

Hüseyin Çevik'in İsmailağa Cemaati ile hiç bir bağlantısının bulunmadığı ifade edilerek suç duyurusunda, camianın faaliyetlerinin yalnızca İsmailağa Camii ilim ve Hizmet Vakfı tarafından yürütüldüğü belirtildi.

İsmailağa Cemaati'nin Hüseyin Çevik hakkında yaptığı suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi;

"1. Kamuoyunda daha çok İsmailağa Cemaati olarak bilinen, Mahmut USTAOSMANOĞLU'nun etrafında hizmet gayesiyle teşekkül etmiş olan camianın faaliyetleri yalnızca müvekkil İsmailağa Camii ilim ve Hizmet Vakfı tarafından yürütülmektedir.

2. İsmailağa Cami İlim ve Hizmet Vakfı yapmış olduğu paylaşımla söz konusu hukuki adım atmamızı gerektiren Hüseyin Çevik'in İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı ile ilgili hiçbir bağlantısı olmadığını da özellikle altını çizerek belirtmek istiyoruz. Bu şahsın İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının adını kullanması ya da merhum Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adını kullanması neticesinde bu şahsın halk nazarında İsmailağa Cemaati üyesi oldugu izlenimini kabul etmiyor ve bu şahsın Vakfımızla yakından uzaktan hiçbir bağlantısı olmadığını da önemle belirtmek istiyoruz.

3. Müvekkilin saygın ve toplumda itibar gören kimliği, yukarıda bahsetmiş olduğumuz müvekkil tarafından resmi youtube sitesinde yayınlanan videolu içeriğinde şüpheli Hüseyin Çevik tarafından mesnetsiz iddialarla çarpıtılarak (https://www.youtube.com/watch?v=01L.rEgim2L4) linki üzerinden görüleceği üzere 08.12.2022 tarihinde yapmış olduğu hakaret ve iftira içerikli bir paylaşımla zedelenmiştir.

Bu paylaşımın alenen yapılmış olması nedeniyle de müvekkilin mağduriyeti hat sahaya ulaşmıştır.

Aşağıda görüleceği üzere; Şüpheli Hüseyin ÇEVİK adlı youtube hesabında, düzenli olarak kullandığı youtube hesabından "Her Kötü İşin Arkasından İsmailağa çıkıyor! 6 Yaşındaki Kıza Bunu Nasıl Yaptınız!" başlığıyla yayınlamış olduğu videolu paylaşımında Müvekkile yönelik aşağılayıcı ve tamamen karalama amaçlı ifadeler kullanmıştı."

Etiketler
Cemaat İsmailağa Cemaati Sosyal Medya İsmailağa