Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı geçirdikleri kaza sonrası ağır yaralandı!

Tatil için Yunan adalarına tekneyle giden Pegasus Havayolları'nın da yer aldığı Esas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı denizde geçirdikleri kaza sonrası ağır yaralandı. İki iş insanı İstanbul'da tedavi altında. Yunan medyasında da kazanın görüntüleri yer aldı.

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı geçirdikleri kaza sonrası ağır yaralandı!

Yatlarıyla Yunanistan'ın Leros Adası açıklarında tatilde olan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, akşam yemeği için zodyak botla restorana giderken kayalıklara çarptı.

Ağır yaralanan çifti, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti. Teknedekilerin kurtardığı Sabancı çifti, adadaki hastaneye kaldırıldı.

AMERİKAN HASTANESİ'NE SEVK EDİLDİ

İlk müdahalenin ardından çift, Muğla'nın Bodrum ilçesine getirilirken daha sonra Patronlar Dünyası'nın aktardığı habere göre, Ali Sabancı, saat 10.15 sıralarında ambulans helikopterle Bodrum'dan İstanbul Amerikan Hastanesi'ne sevk edildi.

ALİ SABANCI'NIN DURUMU AĞIR

Öte yandan doktorlar, Ali Sabancı'nın durumunun stabil olduğunu, dalağının alındığını, kaza sırasında yüzünden de ağır darbeler aldığını belirtti. Sağlık durumunun iyiye gittiği belirtilen Vuslat Doğan Sabancı'nın da saat 11.30'da ambulans helikopterle yine Amerikan Hastanesi'ne getirileceği öğrenildi.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "İş dünyasının ileri gelen isimlerinden Sn. Ali Sabancı, eşi Sn. Vuslat Doğan Sabancı ile ağır bir deniz kazası geçirmiş, kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul'a sevk edilmiş; genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul'a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı

ESAS HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA

Esas Holding'den Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'nın geçirdiği kazaya ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir."

KAZA GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

Yunan medyasında yer alan haberlerde Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin yanı sıra çok sayıda gönüllünün de Sabancı ailesine yardım için harekete geçtiği belirtildi. Haberde, “Kazanın ilk anından itibaren Sahil Güvenlik ekipleri hızlıca harekete geçti” denildi.

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı geçirdikleri kaza sonrası ağır yaralandı! - Resim : 1

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı geçirdikleri kaza sonrası ağır yaralandı! - Resim : 2

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı geçirdikleri kaza sonrası ağır yaralandı! - Resim : 3

DOĞAN HOLDİNG'TEN AÇIKLAMA

Doğan Holding, Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'nın sağlık durumlarına ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, "Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı ve eşi Ali Sabancı’nın 24 Ağustos 2023 tarihinde geçirdikleri deniz kazasının ardından tedavileri devam etmekte olup, sağlık durumları iyiye gitmektedir" denildi.

ALİ SABANCI, VUSLAT DOĞAN SABANCI KİMDİR?

Ali Sabancı, 1964 yılında İstanbul'da doğdu. Robert Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Sabancı Holding'de çalışmaya başladı. Sabancı Holding'de çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 2003 yılında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2010 yılından beri Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Vuslat Doğan Sabancı, 1971 yılında İstanbul'da doğdu. Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu ve New York'taki Columbia University'de Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans yaptı. 1996 yılında Hürriyet gazetesine katıldı. 2004-2010 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2010-2018 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Vuslat Doğan Sabancı aynı zamanda Doğan Holding'in sahibi Aydın Doğan'ın kızıdır.

Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, 1996 yılında evlendi. Bir kızları ve bir oğulları vardır.

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Ali Sabancı