Canan Karatay'da önermişti. Türk kahvesi içerken 1 kaşık koyun... Lezzeti katlanıyor

Türk kahvesi içerken neden tereyağı eklenmeli. Canan Karatay'dan şaşırtan açıklamalar

Canan Karatay'da önermişti. Türk kahvesi içerken 1 kaşık koyun... Lezzeti katlanıyor

Türk kahvesi genelde sade veya şekerli tüketiliyor. Ancak eski zamanlarda bir çok kişi Türk kahvesini tereyağı ile tüketiyordu. Peki neden Türk kahvesi tereyağı ile tüketilmeli?

Posta'da aktarılanlara göre; Tereyağlı kahveyi popüler eden kişi ise Dave Asprey isimli bir dağcı. Bu dağcı Tibet’te bir dağa tırmanırken kendisine servis edilen tereyağlı kahveyi içti. Dağcılar bu kahveyi enerji kazanmak ve dikkatlerini daha iyi toparlayabilmek için içiyorlar.

Canan Karatay'da önermişti. Türk kahvesi içerken 1 kaşık koyun... Lezzeti katlanıyor - Resim : 1

Bu kişi yüksek yağ ile hem enerji kazanılabileceğini hem de düşük karbonhidratla zayıflanabileceğini öne sürüyor. Yine tereyağlı kahve ile kronik hastalıklardan ve halsizlikten de bu şekilde kurtulmanıza yardımcı olacağını iddia ediyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde diyet yapanlara duble espressenonun içerisine iki farklı yağ eklenmesinin destek sağladığı bildiriliyor. Şekere nispeten tereyağının eklenmesinin vücut için daha faydalı olduğu da belirtiliyor.

Canan Karatay'da önermişti. Türk kahvesi içerken 1 kaşık koyun... Lezzeti katlanıyor - Resim : 2

Tereyağlı Kahvenin Yapılışı:

Aslında özel bir yapım şekli bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken bir kaşık tereyağı ve hindistan cevizi yağı eklemek. Tabi kullandığımız tereyağının de halis muhlis köy tereyağı olmasına de dikkat ediyoruz. Günde bir iki fincan tereyağlı kahve içerek hem direncimizi artırıp hem de fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz.

Kronik rahatsızlıklarımıza ve halsizliğe iyi geldiğini de yukarıda Dave Asprey’in iddia ettiğini söylemiştik. Tereyağlı kahveyi sadece Türk kahvesinde değil filtre kahvelerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

TEREYAĞININ 5 FAYDASI


1. Kalp Sağlığına Faydaları


Tereyağı, doymuş yağlar içerir ancak bu yağlar, kötü kolesterolü yükseltmez. Aksine, içerdiği linoleik asit sayesinde kan basıncını düşürür ve kalp sağlığını korur.

2. Kemik Sağlığına Faydaları


Tereyağı, K2 vitamini açısından zengindir. Bu vitamin, kemikleri güçlendirmeye yardımcı olur ve osteoporoz riskini azaltır.

3. Bağışıklık Sistemine Faydaları


Tereyağı, A vitamini açısından zengindir. Bu vitamin, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur ve enfeksiyonlara karşı korur.

4. Metabolizma Hızlandırıcı


Tereyağı, içerdiği yağ asitleri sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur.

5. Antioksidan Kaynağı


Tereyağı, E vitamini açısından zengindir. Bu vitamin, antioksidan özellik gösterir ve cilt sağlığına katkı sağlar.