Konak’ta 1 Mayıs kutlaması

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Konak Belediye Başkanı Abdül Batur özellikle sahada çalışan belediye işçilerini ziyaret ederek hem bayramlarını kutladı hem de moral verdi.

Konak’ta 1 Mayıs kutlaması

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl sokaklara sınırlı olarak yansıyan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Konak Belediye Başkanı Abdül Batur özellikle sahada çalışan belediye işçilerini ziyaret ederek hem bayramlarını kutladı hem de moral verdi.

Konak Belediyesi’nin salgın süresince temizlik ve dezenfektasyon çalışmalarını kesintisiz sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü, sahadaki çalışmalarının yanı sıra siperlik üretimi de gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığı ve Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesini ziyaret eden Başkan Batur, işçilerle bir araya geldi. Sosyal mesafe kurallarına dikkat edilen ve kişisel koruyucu ekipmanların kullanıldığı buluşmada Başkan Abdül Batur, çalışma arkadaşlarının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

“BU SÜRECİ DAYANIŞMA RUHU İLE AŞACAĞIZ”

Emek mücadelesine bu yıl koronavirüs ile mücadelenin de eklendiğini ve sağlık çalışanları başta olmak üzere herkesin üstüne düşen görevi fedakarca yerine getirdiğini vurgulayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, mücadelede emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Süreci dayanışma içerisinde aşacaklarını ifade eden Başkan Batur sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu felaketle mücadelede, geceleri gündüzüne karışmış şekilde, çoluğunu çocuğunu görmeden çalışan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere herkes elinden gelen çabayı gösteriyor. İzmir’de, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığımız başta olmak üzere tüm belediyelerimiz üzerlerine düşen vazifeyi en güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyorlar. Her yerde dile getirdiğim gibi, bir kez daha burada Konak Belediyesi’ndeki emekçi kardeşlerime bu süreçte gösterdikleri fedakarca çalışmaları ve özverileri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu önemli bir süreç ve bu süreci dayanışma ruhu ile aşacağız.”

Yirmi yılı aşkın belediye başkanlığı döneminde ilk kez 1 Mayıs’ta alanlarda olamadığını dile getiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İşçi Bayramı coşkusunu yeniden alanlarda yaşayacakları günlerin geleceğini söyledi.

Çalışma arkadaşlarını sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyaran Başkan Batur, bu süreçten sağlıkla çıkmak istediklerini belirtti ve konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı:

“Bu felaket bir süre sonra bitecek ama en önemlisi sağlıkla ve kayıpsız bitmesi. Çalışanlarımızın tırnağına zarar gelmesin. Bu konuda özellikle sosyal mesafeye ve hijyen uyarılarına dikkat edin. 1 Mayıs bu sene buruk kutlanıyor. Yirmi yıl belediye başkanlığı yaptım ve her 1 Mayıs’ta işçi kardeşlerimizle birlikte alanlardaydık. Ama mühim olan sağlığınız, halkın sağlığı. Gelecek yıllarda yine hep birlikte, coşkulu şekilde emekçinin bayramını kutlayacağız. Ben hepinize teşekkür ediyorum ve ailelerinizle birlikte sağlıklı günler diliyorum. 1 Mayıs İşçi ve Bayramınız kutlu olsun.”

Etiketler
1 Mayıs 2020 Abdül Batur