AKP'den Ankaragücü’ne 'destek' ziyareti: "Tek bir kulübün üzerine gidilmemeli"

AKP’nin Ankara milletvekilleri, MKE Ankaragücü’nü ziyaret etti. AKP'liler, takımı 'Geçmiş olsun' demek için ziyaret ettiklerini söyledi.

AKP'den Ankaragücü’ne 'destek' ziyareti: "Tek bir kulübün üzerine gidilmemeli"

Süper Lig’in 15. haftasında oynanan MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor müsabakasının bitiminde MKE Ankaragücü eski Başkanı Faruk Koca’nın maçın hakemi Halil Umut Meler’e saldırmasının ardından AKP milletvekilleri, Ankaragücü Kulübü’nü ziyaret etti.

MKE Ankaragücü Beştepe Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette, AKP Ankara Milletvekilleri Fuat Oktay, Jülide Sarıeroğlu, Kurtcan Çelebi, Zeynep Yıldız, Asuman Erdoğan, Fethan Baykoç, Asuman Erdoğan, MKE Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat ile basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

"GEÇMİŞ OLSUN DEMEK İÇİN BURADAYIZ"

Ankaragücü'ne 'geçmiş olsun' demek için ziyarette bulunduklarını belirten Oktay şunları söyledi:

"Yapılması gerekenler çerçevesinde gerekenler yapıldı. AK Parti Ankara milletvekilleri olarak diğer tarafta da spor camiasının aynı zamanda zarar görmemesi Ankaragücü olarak bir futbol takımının, şehrimizin zarar görmemesi adına hem Ankaragücü yönetimine geçmiş olsun demek için buradayız hem de şehrin birlik, beraberlik dayanışmasına katkı vermek üzere buradayız. Bununla alakalı zaten gerekli tüm açıklamalar yapılmıştır. Olayın hukuki süreci devam ediyor. Olayın idari boyutu devam ediyor. Dün gerekli açıklamalar, TFF ile ilgili birimleri tarafından disiplin kurulları tarafından yapıldı. İçerideki yaptığımız değerlendirmede de yine Ankaragücü yönetimimizin bununla ilgili bazı endişelerinin olduğunu görüyoruz. Bazı itirazların olduğunu görüyoruz ve tahkime gidecekleriyle alakalı da açıklamaları oldu. Zaten bu süreci de biz yakinen takip edeceğiz."

"TEK BİR KULÜBÜN ÜZERİNE GİDİLMEMELİ"

Genelde bir sorun yaşadığında hemen yeni bir kanun çıkarmayla alakalı yoğun taleplerin olduğunu aktaran Oktay, "Bu konudaki çalışmalar gerek meclisimizde gerekse ilgili bakanlıklarımız nezdinde yapılıyor, yapılacaktır. Bu kanun yeni çıkarılmıştı. Yeşil sahalarda şiddetin önlenmesiyle alakalı. Bir de olayın kültürel ve sosyal boyutu var. Biz asıl buradan o tür derslerle birlikte çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunu yine futbolun tüm paydaşları olarak Kulüpler Birliği ve TFF yine başta olmak üzere gerek spor kulüplerimiz, hakemleriyle, medyasıyla, spor adamlarıyla, antrenörleriyle ve futbolcularıyla bunun üstesinden birlikte gelebileceğimizi düşünüyorum. Yani bu eğitimle mümkün olan bir şey. Sadece tek bir olayın üzerinden tek bir kulübün üzerine gidilmesi ve bunun linç kampanyasına dönüştürülmesi aslında yine spor camiamıza zarar verecek bir yaklaşım tarzı" dedi.

Faruk Koca’nın hakkında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan (PFDK) çıkan kararların hakkında Tahkim Kurulu’na gideceklerini belirten Ankaragücü Başkanı İsmail Mert Fırat, bundan sonraki süreci takip edeceklerini söyledi.

Etiketler
AKP Ankaragücü Faruk Koca Halil Umut Meler