Galatasaray Kulübünün olağan genel kurulunda oy sayımı işlemi sürerken, 30. sandığın açılmasının ardından Galatasaray'ın yeni Başkanı Burak Elmas oldu.

Burak Elmas: 1541

Eşref Hamamcıoğlu: 1500

Metin Öztürk: 893

Yiğit Şardan: 679

İbrahim Özdemir: 92

Burak Elmas 3 yıl görev yapacak

Olağan genel kurulda başkanlığa seçilen Burak Elmas, 3 yıl süreyle bu görevi üstlenecek.

Burak Elmas'ın yönetim listesi şu isimlerden oluşuyor:

Asil: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün.

Yedek: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener.

Tüm detaylar

Mevcut başkan Mustafa Cengiz'in sağlık sorunları nedeniyle yeniden aday olmadığı Galatasaray'da 5 isim başkanlık için yarışacak. Seçimde Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu, Burak Elmas ve Yiğit ​​​​​​​Şardan, başkanlık için üyelerden oy istedi.

Sarı-kırmızılı kulübün 102. dönem yönetiminin belirleneceği ve Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen kongrenin saat 11.00'de başlayan oy kullanma işlemi, saat 15.00 itibarıyla sona erdi.

Oy kullanma süresinin dolmasının ardından kapatılan sandıklar, görevliler tarafından sayım için Tevfik Fikret Salonu'na getirildi. Burada 30 sandığa atılan oylar, tek tek sayılarak tasnif edilecek.

Katılım yüksek oldu

Galatasaray'da genel kurul üyeleri seçime yoğun ilgi gösterdi.

Seçim için 4 bin 731 üyenin liseye gelerek, kartlarını aldıkları duyuruldu.

Yeni tip koronavirüs önlemlerinin alındığı genel kurulda, üyelerin Galatasaray Lisesi ile oy kullanılan sınıfların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

"Her şey Galatasaray için"

Galatasaray'ın mevcut başkanı Mustafa Cengiz, oy kullandıktan basın mensuplarının sorularını yanıtladı. "Her şey Galatasaray için" diyen Cengiz, şöyle konuştu:

"Sağlıklı bir seçim olsun. Bir ayrışma devrine girmeden, kazanan zafer sarhoşu olmasın. Kaybeden de üzülüp Galatasaray'dan vazgeçmesin. Galatasaray için mücadeleye devam."

Adaylar oylarını kullandı

Galatasaray'da başkan adayları oylarını kullandı.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen kongrede adaylardan Metin Öztürk 2, İbrahim Özdemir ile Eşref Hamamcıoğlu 3, Burak Elmas 7, Yiğit Şardan da 8 numaralı sandıkta oylarını verdi.

Kulübün eski başkanlarından Faruk Süren, Adnan Polat ve Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın eski teknik direktörlerinden Hamza Hamzaoğlu ile eski futbolcular Gökhan Zan, Necati Ateş, Hakan Ünsal, Vedat İnceefe de liseye gelerek oylarını kullandı.

Başkan adaylarının açıklamaları

Kırmızı oy pusulasına sahip olan Burak Elmas, "Camiamız için çok önemli bir seçim. Bütün adaylara başarılar diliyorum. Oy kullanan üyelerimize teşekkür ediyorum. Katılım yoğun gözüküyor. Güzel bir şey. Galatasaray'a yakışan bir sonuç çıkacağını ümit ediyorum." şeklinde konuştu.

Bir diğer başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu, "Heyecanlı değilim ama çok meraklıyım. Galatasaray camiasının kendisini test etme zamanı olduğunu düşünüyorum. Umarım buradan iyi bir sinerji çıkar." sözlerini kullandı.

İbrahim Özdemir, GS TV'ye yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Çok heyecanlıyız. Bugün Galatasaray'ın bayram günü. Sonunda hep beraber kucaklaşıp kazananı Galatasaray'ın koltuğuna oturturuz. Bütün adaylara başarılar diliyorum."

Metin Öztürk ise "Çok heyecanlıyız. Lisemizdeyiz, yuvamızdayız. Kim kazanırsa kazansın Galatasaray kazanacak. Hayırlısı olsun." dedi.

Yiğit Şardan, seçimle ilgili "Katılım yüksek gibi duruyor. Galatasaraylılar kulüplerine sahip çıkıyor. Hiç heyecanlı değilim. Seçim tecrübesi olan bir üyeyim. Sonuçta bu bir hizmet yarışı." dedi.

Kazanan 38. başkan olacak

Genel kurulda rakiplerini geride bırakacak aday, sarı-kırmızılı kulübün 38. başkanı olacak.

1905 yılında kurulan ve ilk başkanlığını Ali Sami Yen'in yaptığı sarı-kırmızılılarda geride kalan 116 yılda 37 başkan görev aldı.

Seçimde yaklaşık 8 bin 500 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Başkan adayları

Başkan adaylarının yönetim kurulu asil ve yedek listeleri şöyle:

Metin Öztürk:

Asil: Nasuhi Sezgin, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Erol Erkuloğlu, Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, İsmail Sarıkaya, Osman Aral, Emre Alkin, Dikran Gülmezgil, Nihat Kırmızı.

Yedek: Sencer Seren, Sinan Müderrisoğlu, Halil Cem Burnaz, Tanur Lara Yılmaz, Ethem Baturalp Pamukçu.

İbrahim Özdemir:

Asil: Mustafa Torok Tanrıyar, Mustafa Keten, Hilmi Develi, Volkan Vural, Cemal Sedat Dayıoğlu, Murat Atay, Selim Demir, Banu Kavak, Ali Fatinoğlu, Tamer Koldaş.

Yedek: Tunç Üner, Reyhan Çelik, Emre Eti, Cenk Gönenç, Deniz İsmail Aras.

Eşref Hamamcıoğlu:

Asil: Osman Kocaman, Tuncer Hunca, Hayri Gürkan Eliçin, Ahmet Arif Bağlıca, Levent Yaz, Ahmet Cemal Özgörkey, Cenk Nuri Soyer, Cevat Genç, Ahmet Yavuz, Ecem Tezel Aldanmaz.

Yedek: Mehmet Emre Mısırlı, Emin Tan Bilge, Murat Karaman, Şükran Pelin Öztekin, Yusuf Mutlu Yıldız.

Burak Elmas:

Asil: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün.

Yedek: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener.

Yiğit Şardan:

Asil: Özcan Çetin Soy, Abdurrahim Albayrak, Murat Yalçındağ, Ahmet Aslan, Mete Serkan Sevim, Ömer Mafa, Dorukhan Acar, Begüm Özkan, Murat Özkaya, Murat Erkul.

Yedek: Esen Sirel Ongun, Levent Karadeniz, Abdullah Günhan Aksoy, Kerim Polat, Hamit Karasu.