Manchester United'da revizyon sinyali

İngiltere Premier League'inde Manchester United, Burnley'e sahasında 2-0 yenilip; Şampiyonlar Ligi'ni de zora soktu. Maç sonrası teknik direktör Ole Gunnar Solskjaer, kadroda geniş çaplı bir revizyonun sinyalini verdi.

Manchester United'da revizyon sinyali

İngiltere Premier League'inde Manchester United, Burnley'e sahasında 2-0 yenilip; Şampiyonlar Ligi'ni de zora soktu. Maç sonrası teknik direktör Ole Gunnar Solskjaer, kadroda geniş çaplı bir revizyonun sinyalini verdi.

Manchester United, 1962'den bu yana Burnley'e sahasında ilk kez yenildi. Kırmızı Şeytanlar, sahadan 2-0 yenik ayrılırken; maç sonrası teknik direktör Ole Gunnar Solskjaer, bazı isimlerle yolların ayrılacağını açıkladı.

Liverpool'un ardından 3 gün sonra Burnley'e de yenilen ve Şampiyonlar Ligi potasındaki 4. sıradaki Chelsea ile arasındaki puan farkı 6'ya çıkan United'ın teknik patronu, "Hedeflerimiz var ve gelişmeye çalışıyoruz. Ağustos ayınan bu yana sahamızdaki ilk yenilgimiz. O virajı aştığımızı düşünüyordum" diye konuştu.

Yazın Romelu Lukaku, Alexis Sanchez, Ander Herrera ve Antonio Valencia, ara transferde ise Ashley Young'la yolları ayıran Kırmızı Şeytanlar'ın çalıştırıcısı, "Bir temizlik başlattık ve transfer dönemi kapanıncaya kadar bu konu üzerinde çalışacağım. Bu konuları inceliyoruz. Benim için öne önemlisi, sahada gösterdiğimiz performans. Bu maçta Manchester United takım olarak iyi değildi" ifadelerini kullandı.

Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer'la resmi sözleşme imzalamasının ardından çıktığı maçlarda 12 kez yenilirken 11 galibiyet alabildi. 
Takıma yapılan eleştirilere yanıt verirken, bazı isimlerin hala adapte olmaya çalıştıklarını söyleyin Solskjaer, şöyle konuştu;

"Buna 'dur' deyip, 'yeterince iyi değildi' dememiz lazım. İlk yarıda bazı şanslar yakaladık; ancak şanslarımızı değerlendirmek için yeteri kadar iyi değildik. Onlar sabırlı, etkiliydiler ve iyi defans yaptılar. Onları açamadık.

Oyuncularımın bazıları her şeyini veriyor; ancak hayatlarında bu deneyimi ilk kez yaşıyorlar. Manchester United'daysanız dünyanın en büyük ve en iyi kulübünde oynuyorsunuzdur. Bazıları 10,12,15 maç oynadı ve bu onlar için kolay değil.

Onlara destek olmaya ve bunun üstesinden gelmelerine yardım etmeye devam edeceğim. Bir şey yapamayabiliriz; ancak buna dur demeliyiz. Bununla ilgili tüm gün konuşabilirsiniz ve şimdiye kadar topladığımız puanlardan dolayı hayal kırıklığı içerisindeyiz. Her gün bu çocukları geliştirmek ve performanslarını daha iyi yapabilmek için çalışıyoruz."

YÖNETİMDEN SOLSKJAER'E DESTEK

Bu arada Manchester United yönetimi, "koltuğu sallantıda" gözlerin yorumlarının yapıldığı Ole Gunnar Solskjaer'e destek çıktı ve yönetim olarak arkasında oldukları açıklamasını yaptı.