Kılıçdaroğlu, yakın dostuyla konuştu: 'Bu zikzaklar beni yoruyor'

Gazeteci Saygı Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinin adaylığı üzerinden yürütülen tartışmalarla ilgili olarak yakın bir dostuna "İnanın bu zikzaklar beni yoruyor" dediğini ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu, yakın dostuyla konuştu: 'Bu zikzaklar beni yoruyor'

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine yedi ay kala gözler, muhalefetin AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısına kimi aday çıkaracağına çevrildi.

Konuyla ilgili tartışmalar birtakım kulis bilgileri ve görüşler üzerine yürürken, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, dikkati çeken bir iddiayı okurlarıyla paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun altılı masada gedik açılmaması için çaba gösterdiğini dile getiren Öztürk, şöyle devam etti:

"(...) Bütün eleştirileri de saygıyla karşılıyor, cevap vermiyor. Ancak, bazı siyasetçiler artık işi gücü bırakmış, Kılıçdaroğlu'nu aday yaptırmamak üzerine çalışıyor. Bugün söylediklerini, ertesi gün, 'Ben öyle demek istemedim, aslında şunu söylemek istemiştim' diye düzeltmeye, kafa karıştırmaya devam ediyor.

Kılıçdaroğlu, geçen cuma günü yakın bir dostuyla konuşurken, 'İnanın bu zikzaklar beni yoruyor' dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Erdoğan'ın çağrısına verdiği cevaptan da memnun kaldığını öğrendim.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın da, 'Altı partinin hiçbiri Erdoğan'ın peşinden gitmez' sözleri de CHP'de memnuniyet yarattı.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, babasını ziyarete jetle götürülüp getirilmesinin Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyunu almaya dönük bir girişim olarak yorumlandı.

'ALTILI MASANIN ADAYI OCAK AYINDA AÇIKLANACAK'

Ancak, HDP'nin, Selahattin Demirtaş'ın, Cumhur İttifakı'na bakışında bir değişiklik yok. Altılı masanın cumhurbaşkanı adayı, takvimde bir değişiklik olmazsa ocak ayında açıklanacak. Beklenen, bu ismin Kemal Kılıçdaroğlu olacağı."

Yazının tamamı. 

Etiketler
Kemal Kılıçdaroğlu CHP