İrfan Değirmenci'den İzmir adaylığı açıklaması: Bana uygun görülecek her pozisyona adayım

Gazeteci İrfan Değirmenci, Türkiye İşçi Partisi'nce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterileceği iddiasıyla ilgili olarak "Ben halkımızın mücadelesini büyüteceğim her yerde bana uygun görülecek her pozisyona adayım" dedi.

İrfan Değirmenci'den İzmir adaylığı açıklaması: Bana uygun görülecek her pozisyona adayım

Geçtiğimiz günlerde Halk TV'deki görevinden ayrıldığını açıklayan gazeteci İrfan Değirmenci, Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmesinin planlandığı iddiasıyla ilgili konuştu.

Gercekizmir.com'a verdiği demeçte Değirmenci, "Bunun İzmir’de konuşuluyor olması beni çok mutlu ediyor. Başka şehirlerde de konuşuluyor olması mutlu ediyor. Ben halkımızın mücadelesini büyüteceğim her yerde bana uygun görülecek her pozisyona adayım" ifadesini kullandı.

'BİR DAHA YENİL, AMA DAHA GÜZEL YENİL'

Değirmenci, Parti Meclisi'nde tartışacaklarını belirterek "Süreç belli en geç 20 Şubat’ta Yüksek Seçim Kurula’na (YSK) listeler teslim edilmiş olacak. Genel seçimlerde milletvekili seçildik aslında itirazlarımı kabul etmiş olsalardı elimizde belgeler vardı ama mücadele devam ediyor. Bir kez kaybettiysen bir daha dene ama bir daha yenil ama daha güzel yenil" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Halk TV'de akşam kuşağı ana haberini sunan Değirmenci, 14 Mayıs'ta TİP'ten milletvekili adayı olmak için görevinden ayrılmış, seçilemeyince bir süre sonra işine geri dönmüştü.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Değirmenci, yine bir veda konuşması yapmıştı.

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
İrfan Değirmenci Türkiye İşçi Partisi - TİP İzmir 2024 Yerel Seçimleri