CHP'li Özgür Özel'den AKP'ye Bylock mesajı: 6 ay sonra hepsini önünüze dökeceğiz

CHP'li Özgür Özel TBMM'de yaptığı açıklamada, ""Bylock meselesinde hodri meydan dedik. Rakam da söyledik. Araştıralım, getirin dedik; hiçbir şey çıkaramadılar" diye konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bütçe görüşmeleri sürerken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu arasında FETÖ tartışması yaşandı.

CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL'DEN MAKLUBE GÖNDERMESİ

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisine atıf yaparak 'hamburger' göndermesinde bulunması üzerine söz alan CHP'li Özgür Özel, AKP'ye FETÖ hatırlatmasında bulundu.

CHP'li Özgür Özel, "Ne yapacaktı Zeynep Hanım? Ekonomiyi övse övemez, geleceğe yönelik bir şey vaat etse kalmamış. 10 seçim kazandık retoriği dese genel başkanı bir kez daha için Allah aşkına noktasına gelmiş. O da döndü 'Amerika'da hamburger yiyenler' diyor. Sorsak 'hamburger yiyen var mı?' diye her partiden eşit çıkar. Bizim partiye soruyorum 'maklube' yiyen var mı? Ama orada çok. Maklube yiyenimiz yok. Ama Zeynep Hanım dönüp dönüp hamburger diyorsa bir bildiği vardır? AK Parti'de maklube yiyenler varsa el kaldırsın" sözleriyle AKP'nin bir dönem FETÖ ile işbirliği içinde bulunduğu vurgusunu yaptı.

Özel'in sözlerinin ardından yanıt veren AKP'li Emin Akbaşoğlu, "Şunu söyleyeyim bizim aramızda maklube yiyene değil de Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarının Bylock kullanması gerçekliğine bakarlarsa daha iyi olur kanaatimi ifade ediyorum" diye konuştu.

"6 AY SONRA ÖNÜNÜZE DÖKECEĞİZ"

CHP'li Özgür Özel, 2023 yılının Haziran ayında yapılacak seçimde iktidara geçileceği atfında bulunarak Akbaşoğlu'na yanıt verdi. Özel, "Bylock meselesinde hodri meydan dedik. Rakam da söyledik. Araştıralım, getirin dedik; hiçbir şey çıkaramadılar. 6 ay kaldı, 6 ay sonra öyle Süleyman Soylu gibi değil Kişisel Verileri Koruma Kanunu da zedelemeden masumiyet karinesine saygılı bir şekilde hangi partinin o günkü grubunda, geçmiş grubunda kaç tane Bylock'çu varmış, yokmuş hepsini önünüze dökeceğiz. Hepinizi de tatmin edeceğiz. Size oy verenler de kusura bakmasın ama onları da birazcık kahredeceğiz" diye konuştu.

Etiketler
CHP Özgür Özel TBMM ByLock