CHP İstanbul İl Başkanı kim olacak? Kemal Kılıçdaroğlu talimatı verdi

İstanbul’da 8 Ekim’de yapılması planlanan CHP il kongresi öncesi gözler adaylara çevrildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, görüştüğü her adaya “Çalışın” dediği öğrenildi. Yarışta Özgür Çelik ve Selçuk Sarıyar isimleri öne çıktı.

CHP İstanbul İl Başkanı kim olacak? Kemal Kılıçdaroğlu talimatı verdi

CHP il kongreleri devam ederken gözler, 8 Ekim’de yapılması planlanan İstanbul il kongresine çevrildi. İl başkanlığı için adaylığı konuşulan Özgür Çelik, Cemal Canpolat, Gürsel Tekin, Mehmet Ali Yüksel, Selçuk Sarıyar gibi isimlerin çalışmalarına hız verdiği öğrenildi.

Bu süreçte CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisiyle görüşen adayların her birine “çalışın” dediği belirtildi. Her adayın ‘ortak aday’ olma isteği de kulislere yansıdı. Öne çıkan isimler hakkında henüz ortak bir kanıya varılamadığı çekişmeli bir yarışın süreceği gelen bilgiler arasında.

Cumhuriyet’ten Nagihan Yılkın’ın haberine göre, Onursal Adıgüzel’in de adının geçtiği adaylık yarışında değişimciler adaylarının Bahçelievler ilçe başkanı Özgür Çelik olduğunu söyledi. Diğer tarafta da İBB Meclis Üyesi Selçuk Sarıyar’ın ismi ön plana çıkıyor.

DEĞİŞİMCİLERE KARŞI SARIYAR

Değişimcilere karşı olanların Selçuk Sarıyar’ı desteklediği iddiası gündemde. Ancak Kılıçdaroğlu’nun, bir aday belirlemeden kendi isminin herhangi bir adayla yan yana gelmesini istemediği ifade ediliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen pazar günü İstanbul il merkezinde 39 ilçe başkanıyla bir araya geldiği toplantıda il başkanlığı adayını tarif etmişti.

Toplantıda Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul il başkanlığı profiline ilişkin Canan Kaftancıoğlu ile çıta yükseldiği, çıtayı daha da yükseltecek birisinin olması gerektiği düşüncesinde olduğu vurgulandı.

Etiketler
CHP İstanbul Kemal Kılıçdaroğlu Canan Kaftancıoğlu