AKP'li isimler 'montaj video' tartışmasında topu taca atmayı sürdürüyor: Sıra Ömer Çelik'te

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'na yönelik 'montaj video' kumpasına ilişkin açıklama yaptı.

AKP'li isimler 'montaj video' tartışmasında topu taca atmayı sürdürüyor: Sıra Ömer Çelik'te

Siyasetteki 'montaj video' tartışmaları sürerken; AKP'li isimler 'yuvarlak' açıklamalarına devam ediyor.

Son olarak AKP Sözcüsü Ömer Çelik "montaj video" tartışmalarına ilişkin konuştu.

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Çelik "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitinglerinde kullanılan bir görüntü tartışma yarattı. Sayın cumhurbaşkanı tarafından da montaj olduğu ifade edildi. Sizce buna gerek var mıydı?" sorusuna yanıt verdi.

"ŞUDUR BUDUR"

"Tabi ki montajdır, şudur budur bunlar siyasette kullanılmaz" diyen Çelik, "Onlar da video hazırlıyorlar, kendilerine göre çelişkili olan durumlar için. Şunu demiştiniz bunu demiştiniz diye. Şimdi ortada bir durum var. Çıkmış Kemal Kılıçdaroğlu demiş ki, PYD, YPG bize saldırmaz bir terör örgütü değildir demiş. TOGG'u eleştirmedim demiş, eleştirmiş. Zaten bunu anlatan videoları yapıyor herkes. Gençler de bunu yapmış" diyerek muhalefeti suçladı.

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve PKK elebaşlarının montajla yan yana getirildiği videoları mitinglerde ve canlı yayınlar aracılığıyla milyonlarca kişiye izlettirmiş; geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada da görüntülerin montaj olduğunu itiraf etmişti.

Ama burada esas tartışılması gereken mevzu başkadır. 'Kılıçdaroğlu'na destek veriyoruz' diyerekten bu siyasi partiler dediler ki 'bunla terörist başına imtiyaz elde edeceğiz, cumhuriyeti yıkıp yeniden kuracağız' gibisinden bir şeyler söylediler. Buna karşı çıkıp da bir tutum ortaya koyması gerekiyordu.

Etiketler
Ömer Çelik Seçim 2023 Montaj AKP