Süleyman Soylu'dan tepki çeken video

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ‘mumya’ benzetmesi yapılan bir video paylaştı. Videoda Akşener'in darbe ile ilişkilendirilmesi ve kullanılan ifadeler tepki çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti’nin eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından yapılan kamuyu milyonlarca lira zarara uğratan Ankapark'la ilgili hazırladığı “dinozor” videosuna “mumya” temalı bir video ile yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından, “Bu gençler bir başka” diyen Soylu, videoya “Dinazor’lara aslında birer ‘mumya’ olduklarını hatırlatmışlar” notunu düştü.

Videoda Akşener'in darbe ile ilişkilendirilmesi ve mumya benzetmesi yapılmasına sosyal medyadan tepki yağdı.

AKŞENER İLE SOYLU ARASINDA ‘UYUŞTURUCU’ TARTIŞMASI YAŞANMIŞTI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz aylarda Yalova’da esnaf ziyareti sırasında genç bir yurttaşın uyuşturucu ile mücadeleye yönelik sorduğu soruya verdiği yanıtı sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "uyuşturucu" açıklamalarına yanıt vermişti. Akşener, "Soylu'nun dediğine göre Ak Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş" demişti.

Akşener, paylaşımına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da etiketleyerek şu notu düşmüştü:

“Bak Sayın Recep Tayyip Erdoğan sana ulaşamayan Ak Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu'nun dediğine göre Ak Parti iktidarı, 15 Temmuz 2016'ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu iddia karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz. Haydi bakalım buyurun, açıklayın.”

Etiketler
Süleyman Soylu Meral Akşener İYİ Parti