Başbakanlığa bir talip daha! 'Esas orada kozlarımızı paylaşacağız'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "Ben başbakanlığa talibim" sözlerinin ardından Gelecek Partisi'nden de Davutoğlu'nun aslında başbakanlığa talip olduğu ifade edildi.

Başbakanlığa bir talip daha! 'Esas orada kozlarımızı paylaşacağız'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partilerinin Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olabileceğini ancak asıl olarak başbakanlığa talip olduklarını söyledi. Türkiye'nin 2-3 yıl içerisinde parlamenter sisteme geçiş yapacağını belirten Özdağ, "Esas orada kozlarımızı paylaşacağız" dedi.

Gelecek Partili Özdağ, Trabzon'da İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu ile birlikte Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özdağ, “Bugün Türkiye’de hükümetin topluma verebileceği hiçbir şey yoktur. Toplumun talepleri var. İşsizliğimi gider, asgari ücret çok düşük geçinemiyorum diyor. Maaşlara yapılan zamlar az diyor. Enflasyon çok yüksek çözüm üret diyorlar ama üretebilecek bir şeyleri yok. Tarım sektörü ölmüş vaziyette" dedi.

'GEÇİM ŞARTLARI AĞIRLAŞTI'

Geçim sıkıntısına ilişkin konuşan Özdağ, "Domates 15 lira 99 kuruştu. Hollanda Trabzon kadar bir yer ama tohum ve çiçek konusunda 1 trilyon dolar gelir elde ediyorlar. Türkiye tarım ülkesi. Türkiye kuraklık yaşayacaktır yağmurlar yağmazsa. Ciddi şekilde olacak. Belki de domates fasulye bulamayacağız. Çiftçiler perişan. Türkiye’de enflasyon yüzde 40-50’lerin üzerinde. Geçim şartları ağırlaşmıştır. Mutfakta et değil artık bulgur pilavı bile pişmemektedir, dert kaynamaktadır. Pazarda 100 liraya alınan ürünler artık 200 liraya alınamamaktadır" ifadelerini kullandı.

TRABZON HAVALİMANI PİSTİ KAÇ DEFA YAPILDI?

Türkiye'deki ihalelelerin şeffaf yürütülmediğini söyleyen Özdağ, şöyle konuştu:

"Trabzon’da bir ihale yapıldı 110 milyon liraya. Niye davetiyeliydi? Hani Sayın Erdoğan… Bütün ihalelerin tamamı canlı yayınlanacaktı. Büyük ihaleleri yayınlayın. Niye rekabet usulüne göre yapılmaz. Trabzon havalimanı pisti kaç defa yapıldı? Kaç defa çöktü? 58 milyon lirayı biz tarladan mı bulduk? Türkiye’de bugün ihaleler şeffaf değildir."

DAVUTOĞLU BAŞBAKANLIĞA ADAY

Trabzon'un yerel sitesi 61 Saat'te yer alan habere göre; Özdağ, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda da açıklamalarda bulundu. Davutoğlu'nun açıklaması şöyle oldu:

"Bu süreç yürürken biz Gelecek Partisi olarak partimizi birinci parti yapmak istiyoruz. Her parti kendi liderinin aday olmasını ister. Davutoğlu başarılı bir siyasetçidir. Başarılı bir devlet adamıdır, değerli bir bilim adamıdır, iyi bir aile reisidir. Cumhurbaşkanlığı yapmasını isteriz ama biz parlamenter sisteme geçiş yapacağız. Cumhurbaşkanlığını geçici olarak birinin yapması gerekmektedir. Ardından da parlamenter sistemde başbakan olmak istiyoruz. Türkiye 2-3 yıl sonra bu sisteme geçecek ve esas orada kozlarımızı paylaşacağız. Sayın Davutoğlu’nun yeniden gasp edilen hakkının millet tarafından iade itibarla verilmesini düşünüyoruz ve milletimiz de verecektir."

Etiketler
Meral Akşener İYİ Parti Gelecek Partisi