Kılıçdaroğlu'ndan 104 emekli amiralin imzaladığı bildiri hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan 104 emekli amiralin imzaladığı bildiri hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

104 emekli amiralin imzaladığı Montrö bildirisinin ardından başlayan tartışmalarla ilgili Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

Vay efendim darbe var. Ne darbesi ya? Emekli amiraller açıklama yaptı, vay efendim yeniden darbe. Ne darbesi kardeşim? Ne paranoyası kardeşim. Bütün bunların üstünü örtmek için, esnafın derdi dile gelmesin, çiftçinin derdi dile gelmesin, işsizlik sorunu konuşulmasın. Çiftçi sorunuyla baş başa kalsın. Milletin dikkatini bir yere çekelim. Koro halinde.

Bunlar zaten defalarca gazetelerde yazıldı. Sen çıkıp en baştan "ne Montrö'sü ne Lozan'ı. Onlar bizim güvencemizdir" desen sorun olmayacak.

Ondan sonra kalkıyorsun "bunlar darbeci."

Bu kadar saçmalığı Türkiye Cumhuriyeti devleti hiç görmedi ve duymadı.

Şu gerçeği herkes bilsin. Artık ortada bizim anladığımız anlamda devleti sağlıklı yöneten bir iktidar yoktur. Ortak da sağlıklı bir ortak değil. Bakanlar bakan değil. Bürokratlar ise hiç bürokrat değil, tamamı yağcılardan oluşmuş. Akıllarını kiraya vermişler. Gündemi büyütmek ve halkın gündemini çalmak için telefonla "Yargıtay'a siz de bir bildiri yayınlayın..."

Millet diyor ki "kardeşim bırak bağırmayı, sandığı getir sandığı."

Darbe marbe bilmem ne hikayelerini güçlendirmek için havuz medyasını kullanamıyorlar çünkü itibarı yok. Hürriyet gazetesi üzerinden yapmaya başladılar. İnsan üzülüyor. Gerçekten medyanın amiral gemisiydi. Şimdi sandal bile olamadı. Sözde gündem yaratıyor. Hürriyet ve CNN Türk. Bu ikisi ne yaparsa yapsın bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz, dönmeyeceğiz.

Erdoğan açıklama yapmış, "Vatanı satmak, kendi dirayetsizliğimiz kendi iş bilmezliğimiz yüzünden ülkeyi krize sokmakla olur" diyor. Vatanı satmak demek vatana ihanet etmek demektir. Erdoğan'ın bu sözünü tutacağım, Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda bu vatan hainlerinin hepsinden hesap soracağım.

Etiketler
104 emekli amiralin bildirisi Kemal Kılıçdaroğlu