CHP İl Başkanı beraat etti, havuz medyasına ateş püskürdü: Şimdi hukuk önünde hesaplaşma vakti!

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık, yargılandığı taciz davasından beraat etti. Uyanık, hakkında yapılan karalama kampanyasına karşı hukuki yolları kullanacağını yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

CHP İl Başkanı beraat etti, havuz medyasına ateş püskürdü: Şimdi hukuk önünde hesaplaşma vakti!

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık, yargılandığı taciz davasından beraat etti. Uyanık, hakkında yapılan karalama kampanyasına karşı hukuki yolları kullanacağını yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.

Uyanık'ın yaptığı açıklama şöyle:

İktidar beslemesi havuz medyasının 6 aydır manşetlerinden düşürmediği, her fırsatta sosyal medyadaki yandaşlarıyla da destekleyerek gündemde tutmaya çalıştığı, salt itibarımı zedeleme ve şahsım üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik kamuoyunda olumsuz algı yaratma amacı güdülen çirkin karalama kampanyasına konu asılsız suçlamalara ilişkin yapılan; Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi 2019/138 esas ve Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesi 2019/442 esas numaralı dosyalardan yargılama neticesinde BUGÜN BERAAT ETTİĞİMİ basın ve kamuoyu ile paylaşma gereği hasıl olmuştur.

Davamın gerektirdiği biçimde hassasiyetle sürdürdüğüm mücadeleme leke vurmaya çalışanları mahveden bu beraat kararı, iktidara yakın medya ve onların yardakçısı olarak bu çirkin iftirayı dile getiren herkesin boynuna asılmıştır.

Çünkü biliyorum ki; gün, mesnetsiz iddiaları gerçekmiş gibi yansıtmakta beis görmeyen, masumiyet karinesini, lekelenmeme hakkını yok sayan, şahsımı hedef göstermekten ar etmeyen havuz medyası ve yandaşları için hesap verme günüdür. Mahkeme tarafından tescillenen masumiyetim ve anayasal hak olan “lekelenmeme hakkım” ihlal edilirken; iktidara yakın medya ile koro halinde bu çirkin iftirayı dile getiren kimi çevrelerin, sırf parti içi ve parti dışı siyasi rekabet adına ne kadar çirkinleşebileceklerini de bu süreçte görme fırsatına kavuştum.

Amacı, gerçekleri çarptırmadan, sansürlemeden halkla paylaşmak değil de siyasi rakiplerinin itibarına kastetmek olan, meslek ilkeleri ve ahlaki değerlerden bihaber olan, arsız suçlamalarla şahsıma saldırmayı kendine görev edinmiş olan havuz medyası, onların yandaşları ve bildiğimiz çevreler bugünün sonucunda suspus olacaklardır.

Bugüne dek akıllarınca şahsımı ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef gösteren havuz medyası, sahiplerinden bugün ‘Aferin’ alamayacaklardır.

Daha önce de defalarca dile getirdiğim gibi; benim verilemeyecek hiçbir hesabım yoktur.

Alnım her zaman olduğu gibi bugün de açık, başım her zaman olduğu gibi bugün de diktir!

Akıllarınca şahsıma ve şahsım aracılığıyla Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik yürüttükleri 6 aydır süren bu planlı saldırı, bugün ayaklarına dolanmıştır.

Şahsıma yönelik bugüne dek gerek havuz medyası gerekse sosyal medyada yapılan bütün hakaret, iftira ve hedef gösterme eylemleriyle ilgili bugünden itibaren avukatlarım gerekli işlemleri başlatmıştır.

Yapılan bu alçakça saldırılar Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarına engel olamayacaktır.

Şimdi vakit, bütün iftiracılarla hukuk önünde hesaplaşma vaktidir.

Kamuoyuna Saygılarımla...

Veysi UYANIK

CHP BİTLİS İL BAŞKANI

Etiketler
Bitlis Taciz