Gazeteci Barış Yarkadaş'ın gündeme getirdiği "aşı olan AKP'li avukat" tartışması büyüyor. Aşı olan Avukat Fatih Özata açıklama yaptı, Yarkadaş jet cevap verdi.

CHP 26. Dönem Milletvekili - Gazeteci Barış Yarkadaş, AKP Eskişehir Gençlik Kolları eski Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Avukat Fatih Özata'nın aşı olduğunu, Özata'nın instagram sayfasındaki paylaşımının fotoğrafını yayınlayarak gündeme getirdi.

Yarkadaş, twitinde şunu yazdı:

AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı, şimdiki dönem Bld. Meclis Üyesi AVUKAT Fatih Özata, instagram hesabında COVİD aşısı olduğunu duyurmuş. Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır.

Kısa sürede gündeme oturan bu twitin ardından, AKP'li Avukat Fatih Özata, Gazeteci Barış Yarkadaş'a yanıt verdi. Özata, "Barış Bey, aşı olmamın AK Parti Gençlik Kolları eski yöneticisi, şimdi ise Belediye Meclis Üyesi olmamla ilgisi yok" dedi. Özata, "3 hastanenin avukatlığını yapıyorum. Sektöre hizmet edenler kategorisindeyim. Bu sayede aşı oldum" ifadesini kullandı.

Yarkadaş'ın cevabı ise gecikmedi. Yarkadaş, AKP'li Avukat Fatih Özata'ya şöyle cevap verdi:

AKP Gençlik Kolları eski Başkanı Av. Fatih Özata, soruma cevap vermiş ve "3 hastanenin avukatı olduğum için AŞI olabildim" demiş. Özata gerçek bir sağlık neferiymiş de haberimiz yokmuş! Veterinerler bile aşı olamazken, hastane avukatı oluyor. Fatih Bey'i nöbete de bekliyoruz!

AKP'li Özata, Eskişehir'de uzun bir süre SGK anlaşması yapılmayan GürLife Hastanesi'nin avukatlığını üstleniyor. SGK engeli böylece aşılıyor. Sonra da rabbim verdikçe veriyor! AVUKAT Özata, taşeron sağlıkçıların bile kapsamında olmadığı E-NABIZ'a girerek aşı oluyor! Eşitlik?