CHP'li Muharrem İnce, vatandaşların evlerine dağıtılan maske ve kolonya üzerinden Erdoğan'ın siyasi propagandasının yapılmasını eleştirdi.

65 yaş üstü evlerinden çıkamayan vatandaşlara devlet tarafından maske ve kolonya hediye edilmeye başlandı. Bu durumu fırsata çeviren AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dağıtılan ürünlerin üzerine adını ve bir de yazdığı mektubu koydurdu.

CHP'li Muharrem İnce, Erdoğan'ın yardımı siyasi propaganda fırsatına çevirmesine sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile tepki gösterdi:

"7 maaşınla 65 yaş ve üstü 7.5 milyon vatandaşımıza maske ve kolonya hediye edemeyeceğine göre parti genel başkanı olarak şahsının hediyesi gibi davranmayacaksın. Bu kolonya ve maske “şahsım”ın değil, devletimizin, milletimizin hediyesidir, milletimizin vergileriyle alınmıştır."

ERDOĞAN'IN 65 ÜSTÜ VATANDAŞLARA GÖNDERDİĞİ MEKTUPTA NE YAZIYOR?

Erdoğan’ın 65 yaş üstündeki vatandaşlara hitap ettiği mektupta, "Sizlerden ricam, bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikte dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur" ifadeleri yer aldı.