Oğuzhan Uğur bu kez Perinçek'in partisine yüklendi

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra ilk sorgulamasını yapan ve FETÖ’nün Ergenekon kumpasında yıllarca hapis yatan emekli Albay Hasan Atilla Uğur’un oğlu Oğuzhan Uğur’un, Youtube kanalı “Babala”da yaptığı konuşma dikkat çekti.

Youtube’de izlenme rekorları kıran videoları ile adından sıkça söz ettiren Oğuzhan Uğur, bu kez babası Hasan Atilla Uğur’un genel başkan yardımcısı olduğu Vatan Partisi’ni ve lideri Doğu Perinçek’i eleştirdi.


Milliyetçilerin MHP’ye, muhafazakarların Saadet Partisi ve AKP’ye, solcuların ise CHP’ye yakınlık duyduğunu ifade eden Oğuzhan Uğur, “Ulusalcılar var Vatan Partisi. Onların tam olarak nereye yöneldiklerini anlayamadım. FETÖ ile savaştıkları için AKP’yi destekleyen yorumlar da yapıyorlar. Seçimlere girerken CHP ile ittifak olma çabasına da giriyorlar. Enteresan. Öyle ama… Öcalan’ı sorgulayan babamı, Öcalan’a idam kararı veren hakimi partilerine alıyorlar. Ama yıllar önce Öcalan’a uzatılan karanfili bir türlü açıklayamıyorlar. Tarafsızlık. İnşallah bir gün gelip buraya açıklar” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Oğuzhan Uğur FETÖ Abdullah Öcalan PKK