Tepki çeken görüntüler! Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel gece yarısı mahkeme kapısında bekletildi

Gazeteci Alican Uludağ, Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'in mahkeme kapısında sorgu için bekletildiği görüntüleri paylaştı.

Tepki çeken görüntüler! Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel gece yarısı mahkeme kapısında bekletildi

'Yazmadığı haber’ gerekçesiyle askeri casusluk suçlamasıyla gözaltına alınan İsmail Dükel ve ve Müyesser Yıldız tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Müyesser Yıldız’ın gözaltına alınma nedeni olarak yaptığı 29 telefon görüşmesinde edindiği bilgileri haber yapmamasıydı.

Gazeteci Alican Uludağ sosyal medya hesabından gece saatlerinde gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'in mahkeme kapısında sorgu için bekletildiği görüntüleri paylaştı.

Alican Uludağ paylaşımında, "Saat gecenin yarısı. Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel, mahkeme kapısında sorgu için bekletiliyor." ifadelerini kullandı.

Tepki çeken görüntüler! Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel gece yarısı mahkeme kapısında bekletildi - Resim : 1

Tepki çeken görüntüler! Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel gece yarısı mahkeme kapısında bekletildi - Resim : 2

Tepki çeken görüntüler! Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel gece yarısı mahkeme kapısında bekletildi - Resim : 3

Cumhuriyet Gazetesi'nin aktardığına göreise; Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'in sorgusu sırasında kalabalık bir TEM ve çevik kuvvet ekibi yoğun güvenlik önlemi aldı. İfade sırasında gazetecilere üç avukat sınırlandırılması konuldu. Savcılık sorgusu sürerken ve henüz sevk kararı açıklanmamışken sulh ceza hâkimliği salonunun hazırlandığı görüldü.

Etiketler
Gazeteciler gözaltı Mahkeme Uludağ