Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli'den ayrılarak şehir

statüsü kazanarak oluşumunu tamamlayan ve yönetimini belirleyen Gebze Ahbap ilk etkinliği ile farkındalık oluşturmaya başladı.

Ahbap Gebze Başkan'ı Ecevit Can'ın öncülüğünde yapılan ilk toplantının ardından Gebze Çarşı Meydanı'nda gerçekleşen kitap okuma etkinliği her yaştan insanın katılımıyla gerçekleşti.

OKUMAK, ÖĞRENMEK... HER ZAMAN VE HER YERDE...

Etkinlik hakkında konuşan Başkan Can, “ Her kitap okuduğunuzda, bir ağaç ölümden sonra yaşamın olduğunu bilerek gülümser düşüncesi ile 8 Eylül Dünya Okuma Günü'nde sanal dünyadan ve hayatın koşuşturmacasından kurtulup kitaplarımızla insanların arasına kaynaştık. Bu etkinlikte bize katılan 7’den 70’e tüm Ahbaplarımıza bu özel günün anısına okudukları kitapları hediye ederek, okumanın gereğini ve önemini vurguladık. Ahbap Gebze olarak bizi en gururlandıran şey ise günün sonunda herkesin mutlu olmasıydı.” açıklamalarını yaptı.

Gebze’nin her köşesinde sosyal ve toplumsal faaliyetleri sıklıkla gerçekleştirerek herkese örnek olma yolunda da ilerleyeceğinin belirtilerini gösteren Ahbap Gebze Başkanı Can, "Önümüzde uzun ve güzel bir yol olacağından eminiz. Bu süreç boyunca bizlerle birlikte; farkındalık etkinliklerine, sosyal deneylere, yardım isteyenlere yardım eli uzatmaya, çevre temizliklerine, kan bağışlarına ve daha onlarca çeşitli etkinliğe imza atmak isteyen herkesi Ahbap Gebze'ye bekliyoruz. " dedi.