Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM), 2021 yılının ilk çeyreğinde, 2 bin 295 kişiyi çeşitli sektörlerde işe yerleştirdi.  Personel ihtiyaçlarının tamamını ESBİM üzerinden karşılayan işverenler de nitelikli eleman bulma ve mülakatlar konusunda birimin, kendilerine büyük kolaylıklar sağladığını belirtiyor.

“İHTİYACIMIZA GÖRE PERSONEL BULUYOR”

ESBİM aracılığıyla aradıkları işçileri bulan Uçar Oyuncak Üretim Sorumlusu Ümit Güneştaş, işin niteliğine uygun çalışan bulunmasının önemine değindi. ESBİM ile 2 yıldır çalıştıklarını ifade eden Güneşataş, “Personel ihtiyacımız olduğu zaman iletişime geçiyoruz, bize her konuda yardımcı oluyorlar, gayet memnunuz. Eskiden personelleri kendimiz bulmaya çalışıyorduk ama ESBİM, o kadar kolaylık sağladı ki ihtiyacımıza göre personel buluyor. Bu firmamız için çok iyi bir şey. Bizi kapıda karşılıyorlar, ellerinden geldiğince yardımcı oluyorlar. Çok mütevazılar, hepsine çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“TÜM PERSONEL İHTİYACIMIZI BURADAN KARŞILIYORUZ”

Firma olarak, tüm personel ihtiyaçlarını ESBİM üzerinden karşıladıklarını söyleyen Atek Makina İnsan Kaynakları Sorumlusu Özlem Balmuk ise işe yerleştirme sürecindeki ilan, mülakat ve alım süreçlerinin ESBİM tarafından yapılmasının kendilerinin işini kolaylaştırdığını söylüyor.

ESBİM’in çalışmaları ve kendilerine katkıları dolayısıyla Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’a teşekkür eden Balmuk, “Firmamız, otomotiv sektörüne makina imalatı yapıyor. Personel arayışımız vardı. İnternetten ESBİM’i buldum, burayı arayarak işleyişi öğrendim. İlan yayınladılar ve bizim için mülakat düzenlediler. İhtiyacımız olan bölümlerde ESBİM üzerinden ilan açtırıyoruz. Mülakat ayarlıyorlar, biz de saatinde gelerek iş arayanlarla görüşüyoruz. Yaklaşık bir yıldır ESBİM ile çalışıyoruz ve tüm personel ihtiyacımızı buradan karşılıyoruz. Esenyurt sınırları içerisinde olmamamıza rağmen bize çok yardımcı oluyorlar, personel sıkıntımızı gideriyorlar. Belediye Başkanımıza ve ESBİM çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

ESBİM İLE HEM İŞ HEM DE MESLEK SAHİBİ OLDULAR

ESBİM sayesinde yerleştikleri firmalarda üretim sektörünün inceliklerini öğrenen vatandaşlar, hem iş hem de meslek sahibi olduklarını söyleyerek, memnuniyetlerini dile getirdi. (ANKA)