Sedat Peker'in en yakınındaydı: Emre Olur'a Doğu Perinçek de soruldu

Gazeteci Saygı Öztürk, Sedat Peker'in 'basın danışmanı' olarak bilinen Emre Olur'un sorgusundan detaylar aktardı.

Sedat Peker'in en yakınındaydı: Emre Olur'a Doğu Perinçek de soruldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere kimi siyasi ve bürokratlarla ilgili ifşalarıyla gündemde olan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un sorgusuyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Olur'a yalnızca Peker'in çevresinde olduğu düşünülen isimler değil, gazetecilerin de sorulduğunu kaydetti; Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'le ilgili detayın dikkati çektiğini vurguladı:

Öztürk, “Doğu Perinçek isimli şahsı tanıyor musunuz? Tanıyorsanız nerede, ne zaman, nasıl, kimin aracılığıyla tanıştınız? Aranızda ticari ilişki, alacak-verecek, husumet var mı?” sorularının yöneltildiğini aktardı. Buna göre Olur'un yanıtı şöyle oldu:

'DOĞU PERİNÇEK'LE GÖRÜŞMEDİM'

“Doğu Perinçek isimli şahsı şahsen tanımam, sosyal medyadan tanırım. Birebir görüşmüşlüğüm yoktur. Ne telefonla ne de yüz yüze görüşmedim. Husumetim, ticari alışverişim yoktur. Twitter de kurulan sesli sohbet odasına dinleyici olarak katıldım. Doğu Perinçek sohbet esnasında ‘Sedat Peker'e ve Sedat Peker'i sevenler FETÖ'cü' deyince, ben de Doğu Perinçek'e sert bir dille, Sedat Peker'in ve sevenlerinin FETÖ'cü olmadığını, ‘Bu iddianı kanıtlayamazsan namertsiniz' dedim. Yaşadığım bu idi.”

Yazının tamamı.

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan ve şimdilerde yaşamını Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) sürdüren Sedat Peker'in yakın çevresinden edinilen bilgilere göre, Emre Olur birkaç gün önce Arnavutluk'tan BAE'ye gitmişti.

Oturum işlemlerini tamamlamak gerekçesiyle devlet dairesine çağrılan Olur, sınır dışı edilerek Sırbistan aktarmalı uçakla Arnavutluk'a yollanmıştı.

Aynı gün Türkiye'ye iade edilmek üzere uçağa bindirilen Olur'un Arnavutluk vatandaşlığı bulunduğu ortaya çıkınca uçaktan indirilerek, havalimanı karakoluna götürülmüştü.

Avukatları ise Olur'un Türkiye’ye gönderilmesinin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kurallarına aykırı olduğunu söylemişti.

Sedat Peker'in en yakınındaydı: Emre Olur'a Doğu Perinçek de soruldu - Resim : 2

Olur, geçtiğimiz günlerde savcılık işlemlerinin ardından tutuklanmıştı.

'SEDAT PEKER ELİNDEKİ KAYITLARI VERECEKTİ' İDDİASI

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Tolga Şardan tarafından kaleme alınan yazıda, Peker'in kendisine yönelik diplomatik girişimlerden haberdar olduğu ve elindeki kayıtların bir kısmını basın danışmanı Emre Olur'a teslim etmeyi planladığı iddiası yer almıştı.

Etiketler
Sedat Peker Doğu Perinçek