Akif Beki'den Erdoğan'a: Davutoğlu ile Babacan, layık değildilerse neden onca yıl ortada tutuldular?

Karar yazarı Akif Beki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA lideri Ali Babacan'la ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Akif Beki'den Erdoğan'a: Davutoğlu ile Babacan, layık değildilerse neden onca yıl ortada tutuldular?

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski yol arkadaşları Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan için kullandığı "Nasıl bir ihanetin içinde olduklarını kendilerinin düşünmesi lazım. Onlar o makamlara layık oldukları için gelmediler, o makamlara getirildiler" ifadesini köşesine taşıdı.

Uzun yıllar siyaset yaptıkları AKP'yle yollarını ayırdıktan sonra Davutoğlu Gelecek Partisi'ni, Babacan DEVA'yı kurmuştu. Her iki isim de şu an CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti liderleriyle birlikte altılı masada yer alıyor.

"Dikkat edin, hep verilen 'makam'dan söz ediyor, 'görev'den değil. Oysa zehir zemberek bir notla Hazine ve Maliye Bakanlığından ayrılan Berat Albayrak hakkında, çok farklı konuşuyordu" diyen Beki, şöyle devam etti:

"Erdoğan, ekonomi yönetimindeki performansını överek Albayrak’ı, eleştirilere karşı şöyle savunmuştu:

'Bu mücadelenin ön safında Berat Bey yer almıştır. En büyük talihsizliği, damat sıfatının bu alanlardaki birikimi, gayretinin önüne geçirilmiş olmasıdır. Herhangi bir siyasetçi olarak bu işleri yapsaydı, kendisiyle ilgili değerlendirmelerin daha objektif olabileceğini düşünüyorum.'

Yani Berat Albayrak, damat olduğu için değil, ehliyet ve liyakatinden dolayı o göreve getirildi ve görevini de layıkıyla yaptı. Peki Davutoğlu ile Babacan, layık değildilerse hangi vasıflarından dolayı o 'makam'lara getirildiler?

Ve bir yararları yoktuysa, neden onca yıl orada tutuldular? Milletin emanetine ihanet boyutu ne olacak?

Üstelik koca memlekette, layık hiç kimse yok muydu ki göreve onlar seçildi? Tek kriter lidere sadakat, iradesine kayıtsız şartsız bağlılık ve itaatse Berat Bey’e tanınan ayrıcalık, nereden geliyor?

Hainlik suçlamasında bile tutarsızlık var.

Aryıca ehliyet ve liyakat şartı aranmadığını söylemek, ayrılmayıp kalan iktidar kadrolarına da haksızlık değil mi? Birikim ve emeklerinden yararlanılanlar, emeklerinden siyaseten yararlanana diyet borçlandırılıyor.

Hem emek verip hizmet etmişler, hem de ters düştükleri için nankör, vefasız ve hain oluyorlar."

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Etiketler
Akif Beki Gelecek Partisi Recep Tayyip Erdoğan Ahmet Davutoğlu