Sanatçı Mabel Matiz son şarkısını müzik piyasasına sundu. Matiz, yeni çıkan şarkısını sosyal medya hesabından “Göğsümden söküldü “Karakol”. Benden çıktı, artık sizindir.. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimle..” diyerek duyurdu.

RTÜK Üyesi İlhan Taşcı da şarkının klibiyle ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Taşcı, şu ifadeleri kullandı:

“RTÜK, Mabel Matiz’in son şarkısı için tek tek tüm müzik kanallarını arayarak ‘yayınlamamalarını’ yoksa olacaklar konusunda aba altından sopa gösterdi. Çıkıp yekten “yasakladık” diyemiyorlar ki duruma göre geri dönüş yapabilsinler. Kendi gibi olmayan her şeye, düşünceye karşılar…”

LGBTİQ+ KARŞITLARI HEDEF GÖSTERDİ

Şarkıcı, sosyal medyada LGBTİ+ karşıtlarının da hedefi oldu. “#MabelMatizHaddiniBil” etiketi sosyal medya gündeminde birinci sıraya kadar yükseldi. Bunun üzerine hayranları Matiz'e sosyal medyadan destek veren paylaşımlar yaptı.

KAOS GL'DEN DESTEK

Mabel Matiz'in LGBTİ+ karşıtlarınca hedef gösterilmesine ilişkin Kaos GL, sosyal medya hesabından "Bu coğrafyanın melodilerini, ritimlerini büyük bir özen ve emekle bizlerle buluşturan Mabel Matiz’in hedef gösterilmesini büyük bir üzüntüyle takip ediyoruz" notunu düşerek şu paylaşımda bulundu: