Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde dehşete düşüren itiraf: Yaralayıp yolda bırakacaktık

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun katil zanlılarının ortaya çıkan ifadesinde, restorana cinayet için değil yaralama amacıyla gittiklerini ifade ettikleri öğrenildi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde dehşete düşüren itiraf: Yaralayıp yolda bırakacaktık

İstanbul Yeşilköy'de bulunan bir balık restoranında silahlı saldırıya uğrayan Ece Erken'in eşi ve Beşiktaş'ın eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcoğlu'nun katil zanlılarının ilk ifadesi ortaya çıktı. Emniyette ifade veren zanlılar, Mahmutyazıcoğlu'nu yaralamak istediklerini belirtti.

Milliyet'te yer alan habere göre, sorguları devam eden tetikçiler Kadir Yasak ve abisi Ali Yasak ile diğer zanlıların ifadelerine göre alacak-verecek meselesi nedeniyle geçen aralıkta taraflar arasında bir görüşme gerçekleşti. Bu görüşmede anlaşamayan Kadir ve Ali Yasak kardeşlerin saldırıyı planladıkları belirlendi.

"YARALAYIP YOLDA BIRAKACAKTIK"

Zanlıların, Mahmutyazıcıoğlu’nu vurduktan sonra neden mekandan sürükleyerek sokağa çıkarmaya çalıştıkları yönündeki soruya, “Yaralayıp yolun ortasına bırakacaktık, olay kontrolden çıktı” şeklinde cevap verdikleri öğrenildi. Ek gözaltı süresi verilen 11 şüphelinin haftaya salı günü mahkemeye sevk edilmesi bekleniyor.

 
 

Etiketler
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti