Gaziantep'te 3 çocuk tarikat şeyhinin oğlu ve torunu tarafından istismar edilmiş!

Gazeteci Murat Ağırel, Gaziantep'te Nadiri tarikatının liderinin oğlunun 3 çocuğu istismar ettiğini ortaya çıkardı.

Gaziantep'te 3 çocuk tarikat şeyhinin oğlu ve torunu tarafından istismar edilmiş!

Gazeteci Murat Ağır Halk TV'de yayınlanan Kayda Geçsin programında yeni istismar vakasını ortaya çıkarttı.

Gaziantep'te Kadri tarikatının Nadiri kolunda yaşanan istismar vakasını anlatan Ağırel, olayın 2016 yılında yaşandığını söyledi. 2015'te Nadiri Şeyhi'nin oğlu Cemalletin Kutlubay'ın eşinin akrabasının evinde 17 yaşındaki bir kızı istismar ettiğini anlatan Ağırel, "Namaz kılacağım bana seccade getirin diyor. Evin kızı seccade getiriyor. Seccadeyi aldıktan sonra kıza sarılıyor. Kızın bağırmasıyla taciz etmeye başlıyor. Ailesi bunu öğrendiği zamansa tarikata zarar gelmesin aile bağımız var bir zarar gelmesin diye şikayetçi olmuyorlar" dedi.

Ağırel aynı şahsın başka bir akrabasının evinde kuzenleriyle oynayan 5 yaşındaki kız çocuğunu tuvalate götürerek istismar ettiğini söyledi. Bu olayın da üstünün kapatılmaya çalışıldığını ifade eden Ağırel, şahsın yani Cemalletin Kutlubay'ın oğlunun 2016 yılında yine bir başka çocuğu istismar ettiğini anlattı.

Ağırel şöyle devam etti:

"Öz amcasının kızına tecavüz ediyor. Kız ses çıkaramıyor. 20-25 gün sonra yeniden başka bir kuzenini de alarak 'sizi gezdireceğim' diyor. Diğer kuzenini 'sen burada bekle' diyor. Küçük kızı alıyor ormanın derinliklerine gidiyor ve tekrar tecavüz ediyor. Kız bu sefer anlatamıyor yine. Okula gittiği zaman rahatsızlanıyor. Okulun psikoloğuna gidiyor ve her şeyi anlatıyor. Psikolog suç duyurusunda bulunuyor ve ailede şikayetçi oluyor. Savcının bunun üzerine soruşturmayı başlatıyor ve tutukluyor"

İYİ HAL İNDİRİMİ

Murat Ağırel sözlerini şöyle sürdürdü:

Savcı iddianameyi hazırlıyor, gözlerinin yaşlarına bakmıyor. Orada da eleştirim var. Cemalettin Kutlubay'ın iddianamesine baktım ben davasına da baktım. İlk başta cezayı 8 yıl olarak veriyor. Sonra çocuk olduğu için artırıyor. Hürriyetten yoksun olduğu için artırıyor cezayı. Sonra iyi halden indirim yapıyor. En sonunda ise 16 yıl ceza veriyor, ağır ceza. Diğerinde de 16 yıl ceza veriyor ve şu an hala cezaevindeler.

Gazeteci Timur Soykan ise 6 yıl boyunca bu davanın nasıl haber olmadığının üstünün kapatıldığına dikkat çekti.

Etiketler
Murat Ağırel Gaziantep Tarikat