Bahadır Erdem'den trafik kazası açıklaması: 'Haberleri bu şekilde yapanları kınıyorum'

İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem, dün akşam saatlerinde bir trafik kazası geçirdi. Erdem, kamuoyuna yansıyan yanlış bilgileri düzeltmek adına bir basın açıklaması yaptı.

Bahadır Erdem'den trafik kazası açıklaması: 'Haberleri bu şekilde yapanları kınıyorum'

İYİ Parti Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem’in makam şoförlüğünü yapan Murat Aydemir kullandığı ciple Eskişehir-Bursa karayolunda yolun karşısına geçmek isteyen Yüksel Tekin adlı kadına çarptı. Tekin, hayatını kaybederken, araçta bulunan Bahadır Erdem kazayı yara almadan atlattı.

Kazaya ilişkin kamuoyunda yer alan haberler üzerine bir basın açıklaması yapan Bahadır Erdem şunları söyledi:

"Dün akşam, Ankara’dan şöför arkadaşımızla birlikte evime dönmekteyken Eskişehir-Bursa şehirlerarası karayolunda maalesef talihsiz ve hepimizi derinden üzen bir olay yaşadık.

Aracımız 3 gidiş - 3 geliş olan şehirlerarası karayolunda, hız limitleri ve trafik kurallarına uygun bir şekilde ilerlemekteyken, karşıya geçmek isteyen bir hanımefendi geçiş yasak olmasına rağmen aniden refüjden arabaların arasına atladı.

Aracı kullanmakta olan 18 yıllık yol arkadaşım Murat’ın gayretine ve tüm çabasına rağmen kaza yapmaktan kurtulamadık. Kaza olur olmaz şöför arkadaşım hemen sağlık ekiplerine haber verdi ve müdahale edildi ancak maalesef hanımefendi hayatını kaybetti.

Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Eşinin, evlatlarının, ailesinin ve sevenlerinin acısını derinden hissediyor ve kendilerine başsağlığı diliyorum. Çok ama çok üzgünüz. Hem hukuken hem de manevi olarak süreçte gereken ne ise yapılmaktadır.

Son olarak şunu belirtmek isterim ki, hem trafik kurallarına, hem de olay yeri inceleme raporuna göre hayatını kaybeden hanımefendi 1.dereceden kusurlu bulunmuş olsa da bu durum hiçbir şekilde yaşadığımız acıyı hafifletmemektedir. Buna rağmen bazı haber sitelerinin yaşanan kazayı gerçekle bağdaşmayan şekilde yansıtması üzüntümüzü daha da arttırmaktadır.

Bu haberleri yapanları kınıyor ve kendilerini Allah’a havale ediyorum.

Kamuoyuna saygılarımla."

Etiketler
Trafik kazası Bahadır Erdem İYİ Parti Trafik