Asker kaçağı Hakan Ural'ın Montrö ve Kanal İstanbul yorumu sosyal medyada dalga konusu oldu

Çürük raporu alarak askerlikten kaçan Hakan Ural’ın Kanal İstanbul ve Montrö yorumu. sosyal medya kullanıcıları tarafından tiye alındı.

Askerlikten kaçmak için çürük raporu alan Magazin yorumcusu Hakan Ural, Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi hakkında yorum yapıca sosyal medya karıştı.

Kanal D’de “Neler Oluyor Hayatta” programının yorumcularından Hakan Ural, canlı yayında Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar sözleşmesi hakkında yorumlar yaptı.

Hakan Ural yayında "Montrö yapıldığında boğazlardan 3000 gemi geçiyordu, Bugün bu rakam 50.000'i, 2023 de bu rakamın 86.000'i geçmesi bekleniyor. Ve tek kuruş para alamıyoruz, denetleyemiyoruz. 8 Milyar dolar üstü kaybımız var." dedi.

Arkasından Kanal İstanbul'u yabancı büyük devletlerin de istemediğini savundu. Kanal İstanbul'la birlikte ülkenin gelirlerinin artacağını da belirtti.

Hakan Ural, "Montrö yapıldığında boğazlardan 3000 gemi geçiyordu, Bugün bu rakam 50.000'i, 2023 de bu rakamın 86.000'i geçmesi bekleniyor. Ve tek kuruş para alamıyoruz, denetleyemiyoruz. 8 Milyar dolar üstü kaybımız var." diye konuşunca sosyal medyadan açıklamalarını yalanlayan çok sayıda paylaşım yapıldı.

Asker kaçağı Hakan Ural'ın Montrö ve Kanal İstanbul yorumu sosyal medyada dalga konusu oldu - Resim : 1

Asker kaçağı Hakan Ural'ın Montrö ve Kanal İstanbul yorumu sosyal medyada dalga konusu oldu - Resim : 2

Asker kaçağı Hakan Ural'ın Montrö ve Kanal İstanbul yorumu sosyal medyada dalga konusu oldu - Resim : 3

HAKAN URAL'A 10 AY HAPİS CEZASI VERİLEN HABER 1998 YILINDA HÜRRİYET'TE BÖYLE YER ALMIŞTI

Asker kaçağı Hakan Ural'ın Montrö ve Kanal İstanbul yorumu sosyal medyada dalga konusu oldu - Resim : 4

Etiketler
Hakan Ural Kanal İstanbul