Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldırının ardından serbest kalan Abdurrahman Gülseren’in D.A.’ya yönelik hakaretleri ve özel hayatını ifşa ettiği gerekçesiyle yargılandığı ortaya çıktı. 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Gülseren bugün hakim karşısına çıkacak.

Gelecek Partisi Selçuk Özdağ’a saldıran 5 kişi 12 Şubat Cuma günü serbest bırakılmıştı. Serbest kalanlar arasındaki Abdurrahman Gülseren’in Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde okuyan öğrenci D.A.’ya “Bu okulda teröristlik yapamayacaksınız, anladın mı? Devlet katil diyen bir teröristsin. El kol yapma indir elini kolunu” diye tehditte bulunduğu, D.A.’nın fotoğraf ve videosunu sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı. 

D.A. Gülseren’i şikayet etti ve onun hakkında ‘hakaret ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından dava açıldı. Gülseren, bugün Ankara 19. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. Gülseren hakkında 2 yıl 3 aydan 8 yıla kadar hapis cezası isteniyor. (ANKA)