SES Van Şubesi Eş Başkanı Figen Çolakoğlu, kentteki toplam Covid-19 pozitif vaka sayısının 20 bin olduğunu ve 350 sağlık emekçisinin karantinada olduğunu açıkladı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Van Şubesi, kentteki vaka oranı ve yaşanan sıkıntılara ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamayı SES Şube Eşbaşkanı Figen Çolakoğlu okudu. Çolakoğlu, kentteki pozitif vaka sayısının 20 bin olduğunu söyledi.

Kentte günlük ortalama 700 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığına dikkat çeken Çolakoğlu, mevcut durumda toplam pozitif vaka sayısının 20 bin olduğu bilgisini paylaştı.

MA'nın haberine göre bugün itibariyle Covid-19 testi pozitif olduğu için karantinada olan toplam sağlık emekçisi sayısının 350 civarında olduğunu vurgulayan Çolakoğlu, şunları söyledi:

“Gezici filyasyon ekiplerinin az olmasından ötürü bazı hastalar karantina sürecinde ziyaret edilmemekte dolayısıyla kontrolleri yapılmamaktadır. Van’da yaklaşık olarak bir aydan bu yana devam eden asfalt, kaldırım ve altyapı çalışmaları insan popülasyonunun en yoğun olduğu caddelerde yapılmaktadır. Bu durum insanların yoğun bulunduğu caddelerde tüm yığılmanın tek güzergâhta yaşanmasına ve dolayısıyla bulaş riskinin artmasına sebebiyet vermektedir.”