Çorlu ve Kadıköy’ün ardından polis şiddeti bu kez kendini Edirne’de gösterdi. Tartışan iki gruba biber gazıyla müdahale eden polisler, bir baba ve oğlunu darp etti.

Edirne’nin Keşan ilçesinde bayramın ilk günü, site bahçesinde tartışan iki gruba polisin şiddet uyguladığı görüntüler ortaya çıktı. Polisin biber gazı kullandığı ve havaya ateş açtığı saldırıda çocuklar da gazdan etkilendi. Edinilen bilgiye göre bir kişi de gözaltına alındı.

Görüntülerde iki polisin baba ve oğlunu darp ettiği, bir başka polisin de havaya ateş açtığı görülüyor. O anlar amatör kameralara yansırken, çevredeki insanların ise çığlıkları duyuluyor. Polisin sıktığı biber gazından çocuklar etkilenirken, bölgede bulunan yurttaşlar da duruma tepkili.

EMNİYET TEŞKİLATINI YIPRATMA AMAÇLI DENMİŞTİ

İçişleri bakanlığından yapılan açıklamada, son günlerde ortaya çıkan polisin şiddet uyguladığı görüntülerin paylaşımıyla ilgili, ‘emniyet teşkilatını yıpratma amaçlı’ denmişti.

Geçtiğimiz günlerde Çorlu’da evlerinin önünde oturduğu iddia edilen yurttaşların, çok sayıda polis tarafından hakarete uğrayıp darp edildiği anlara ilişkin görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. Çorlu’daki polis şiddetinin tartışmaları sürerken, Kadıköy’de bir polisin motosikletli kuryeyi darp ettiği görüntüler ortaya çıktı.