Çoktan başladı bile! WhatsApp’tan yuva yıkacak yeni özellik!

Mobil uygulama devi için yeni özellik. Dev teknoloji şirketi Meta, WhatsApp için yeni bir güvenlik özelliğini daha test ediyor. Bu özellik, Sohbet Kilitleme için yeni Şifreli Mesajlar seçeneği. WhatsApp'ın bu özelliği kıskanç sevgili ve eşleri deliye döndürecek

Çoktan başladı bile! WhatsApp’tan yuva yıkacak yeni özellik!

WhatsApp, dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı ile en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkıyor. Günümüzde kullanıcıların artan güvenlik ihtiyaçlarına yönelik olarak birçok yenilik sunan WhatsApp, Sohbet Kilitleme için Şifreli Mesajlar özelliği ile gündeme geliyor.

Çoktan başladı bile! WhatsApp’tan yuva yıkacak yeni özellik! - Resim : 1

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar, WhatsApp sohbetlerini ekstra bir güvenlik katmanı ile koruyabilecekler. Şifreli mesajlar özelliği sayesinde, sohbetlerinizi yalnızca sizin belirlediğiniz bir şifre ile açabileceksiniz. Bu sayede, özellikle hassas konuların konuşulduğu sohbetlerde ek bir güvenlik sağlanmış olacak.

Çoktan başladı bile! WhatsApp’tan yuva yıkacak yeni özellik! - Resim : 2

shiftdelete.net sitesinden Emir Bolat'ın haberine göre; WhatsApp’ın sahibi Meta, güvenlik ve gizliliğe verdiği önemi giderek artırıyor. Bu kapsamda şirket, geçtiğimiz aylarda parmak izi tarayıcısı ve yüz tarama ile açılabilen sohbet kilidi özelliğini kullanıma sundu. Böylelikle kullanıcının telefonu bir başkasının eline geçtiğinde önemli mesajlara erişimin engellenmesi amaçlandı. Şimdi ise kilidi açma seçenekleri arasına şifre de dahil oluyor.

Çoktan başladı bile! WhatsApp’tan yuva yıkacak yeni özellik! - Resim : 3

Meta, bugün WhatsApp’ın resmi X (Twitter) hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Şifreli Mesajlar özelliğini tanıttı. Bu özellik, belirlediğiniz özel bir şifre ile istediğiniz sohbetleri kilitleyebilmenizi mümkün kılıyor. Kilit için belirleyeceğiniz gizli kod ise harften, sayıdan, özel karakterden ve hattan emojiden oluşabilir.

Çoktan başladı bile! WhatsApp’tan yuva yıkacak yeni özellik! - Resim : 4

Aktarılan bilgilere göre kilitli sohbetleri listeleyebilmek için arama kutusuna belirlediğiniz kodu yazmanız yeterli oluyor. Bu sayede telefonunuz bir başkasının eline geçtiğinde söz konusu sohbetleri bulması, şifrenizi bilmiyorsa oldukça zor olacaktır.

Meta, WhatsApp için Şifreli Mesajlar özelliğini bazı ülkelerde kullanıma sundu. Dünya genelinde herkes için ne zaman sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor. Tahminler, önümüzdeki haftaları gösteriyor. Sonuç olarak şu anda beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Çoktan başladı bile! WhatsApp’tan yuva yıkacak yeni özellik! - Resim : 5

Sohbetleri kilitlemek artık daha kolay!

WhatsApp, son güncellemesiyle Şifreli Mesaj bir yana sohbetlerinizi korumanızı da daha kolay hale getirdi. Artık güvenlik önlemi almak istediğiniz bir sohbete basılı tutarak, sadece “Kilitle” seçeneğine dokunmanız yeterli.


Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni WhatsApp özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz