OKX 12. aylık Rezerv Kanıt Raporu’nu yayımladı

OKX, 12. aylık Rezerv Kanıt Raporu’nu yayımladı. Yaygın olarak kullanılan 22 dijital varlığı kapsayan Rezerv Kanıt Raporu, OKX’in art arda bir yıldır tüm bu varlıklar için %100’ü aşan bir rezerv oranını koruduğunu gösteriyor.

OKX 12. aylık Rezerv Kanıt Raporu’nu yayımladı

Web3 ekosisteminin geleceğini inşa etmede öncü rol oynayan teknoloji şirketi ve kripto borsası OKX, bugün yayımlanan 12. aylık Rezerv Kanıtı (PoR) Raporu’na göre kullanıcı varlıklarının rezervlerinde 12,5 milyar USD değerinde ana varlık bulunduruyor.

Ekim ayı beyanı ile birlikte PoR raporları bir yılını tamamlarken OKX, sıfır bilgi kanıtları, Merkle ağacı teknolojisi ve varlık kapsamının genişletilmesi gibi yeni özellikler ve iyileştirmeler de getirerek sektörün yeni standartları benimsemesinin de yolunu açtı.

OKX’in Pazarlama Direktörü Haider Rafique ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu önemli kilometre taşı, yüz binlerce blok zinciri adresini yayımlamak, güven gerektirmeyen doğrulamaya olanak tanıyan sıfır bilgi (ZK) teknolojisini uygulamak ve aldığımız geri bildirimleri dinleyerek raporu iyileştirmeyi sürdürmek için on iki ay boyunca harcadığımız yoğun çabaları temsil ediyor. OKX olarak, güven ve şeffaflık temeli üzerinde yükselecek bir kripto endüstrisi için standartları belirliyoruz. OKX kullanıcısı olsun ya da olmasın, herkesi Rezerv Kanıtı’mıza bu perspektiften yeniden bir göz atmaya davet ediyorum.”

Rezerv Kanıt Raporu 22 dijital varlığı kapsıyor

Yaygın olarak kullanılan 22 dijital varlığı kapsayan Rezerv Kanıt Raporu OKX’in art arda 12 ay boyunca tüm bu varlıklar için %100’ü aşan bir rezerv oranını koruduğunu gösteriyor. BTC, ETH ve USDT’ye ek olarak rezerv oranı gösterilen varlıklar şunlar: USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DASH, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, LTC, OKT, PEOPLE, TON, TRX ve UNI. OKX’in güncel rezerv oranları ise şu şekilde:
1. BTC: %103,
2. ETH: %102,
3. USDT: %103
Rezerv Kanıtı yaklaşımını sürekli olarak geliştirip iyileştiren OKX, kısa süre önce ayrıca blok zinciri uzmanı Nic Carter tarafından büyük borsalar arasında en yüksek kalite derecesine layık görülmüştü. OKX, Rezerv Kanıtı için zk-STARK teknolojisini kullanıma sunarak kullanıcıların borsanın ödeme gücünü ve varlıklarının rezervlerinin tutulduğunu bağımsız olarak teyit etmesine olanak tanıdı.

Kasım 2022’de ilk kez yayımlandığından bu yana yüz binlerce kullanıcı, OKX’in PoR sayfasını ziyaret ederek kendi denetim raporlarını görüntüledi. Bu açık kaynaklı doğrulama aracı; kullanıcıların, bir yandan gizliliklerini korurken bir yandan da varlıklarının OKX rezervlerinde tutulduğunu ve OKX’in ödeme gücünü teyit etmelerine olanak veriyor.

ABD’li iki senatörün yakın zamanda (Ekim 2023) duyurulan “Proof Act”te zorunlu Rezerv Kanıtı teklifinde bulunması, zaten bir endüstri standardı olan Rezerv Kanıtı konusunda bu yıl ivmeyi daha da artırıyor.

Etiketler
B2press