Tesla'dan yeni satış rekoru

Elektrikli otomobil alanının lideri durumunda bulunan otomotiv devi Tesla, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde rekor satış rakamına ulaştı.

Tesla'dan yeni satış rekoru

2019 yılında pandeminin başlangıcından bu yana otomotiv sektöründe genel olarak bir karmaşa durumunun hâkim olduğu biliniyor. Firmalar arasında satın almalar ve işbirliği anlaşmaları duyurulurken, bir yandan da tedarik zincirindeki bozulmalar ve çip krizi gibi sorunlarla mücadele edildiği belirtiliyor.

Webtekno'da yer alan haberde elektrikli otomobil sektörünün öncülerinden olan Tesla ise bu durumdan son çeyrekte hiç etkilenmemiş gibi duruyor. Yılın ikinci çeyreğini zayıf geçiren firma, yılın üçüncü çeyreğinde ise satış rekoru kırdı.

Otomotiv devinin internet sitesinde yer alan rapora göre yılın üçüncü çeyreğinde toplamda 383 bin 830 adet otomobil satışı gerçekleştirildi. Bu satışların 18 bin 672 adedi Model S ve Model X satışlarından oluşurken, Model 3 ve Model Y satışları ise 325 bin 158 olarak açıklandı. Firmanın depolarında ise 20 bin otomobil bulunduğu belirtildi.

Etiketler
Tesla Elektrik Otomobil Rekor