Hıdırellez Şenliğinde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yüreklerimizi yaşama sevinci ile dolduran baharın güzel günlerinin habercisi Hıdırellez’i burada siz değerli Şahpazlı vatandaşlarımızla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hıdırellez’in yüreklerimizi dolduran coşkusu ile sevgi, kardeşlik ve yardımlaşma ikliminde mutlu yarınlara doğru el ele vererek yürümeye devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, baharın müjdecisi Hıdırellez bayramının sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Şenlikte konuşmalarını gerçekleştiren Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve Mustafa Yel, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkut ve Şahpaz Mahalle Muhtarı İlker Soydan ise Hıdırellez’in vatandaşlara ve Tekirdağ’a bolluk ve bereket getirmesi temennisinde bulundular.

 

Şahpaz Mahalllesi Hıdırellez şenliklerine katılan vatandaşlar, Halk Oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile hem hoşça vakit geçirdi hem de baharın müjdecisi Hıdırellez’i doyasıya kutladı.