İsmail Kartal'a 3-2 şoku: Böyle bir mağlubiyeti beklemiyordum

Fenerbahçe çalıştırıcısı İsmail Kartal, Trabzonspor'a Kadıköy'de 3-2 mağlup olmaları hakkında konuştu.

İsmail Kartal'a 3-2 şoku: Böyle bir mağlubiyeti beklemiyordum

Trendyol Süper Lig'in 11. haftasında, lider Fenerbahçe, kendi evinde Trabzonspor'u ağırladı.

Kadıköy'de şok bir sonuç alan Sarı lacivertliler, maçtan 3-2 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe'de İsmail Yüksek 78. dakikada ikinci sarı karttan oyun dışı kalarak takımını 10 kişi bıraktı.

Sarı lacivertlilerin teknik direktörü İsmail Kartal, Trabzon mağlubiyetini değerlendirdi.

Böyle bir sonuç beklemiyordum diyen Kartal şunu söyledi:

"Trabzonspor maçına hep beraber iyi hazırlanmıştık. Geriden uzun toplarla çıkacağını biliyorduk. İyi başladık. Trabzonspor’u hemen baskı altına aldık. Sonuçta bu kadar baskılı olmamıza rağmen golü bulamadık. Bir kere geldiler gol oldu. İkinci yarıyı oyuncularımızla konuştuk, çevirmek için bazı planlarımız vardı. Bu planlar devreye girmeden şok 2 gol yedik. Bizi demoralize etti ama oyunu bırakmadık. 10 kişi de kalsak sahada oyunu bırakmadık. Attığımız 2 penaltı golü ile maçı 3-2 ye getirdik ama çeviremedik. Bugünkü mağlubiyetten dolayı taraftarın verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Beklemediğimiz anda beklemediğimiz goller oldu. Böyle bir mağlubiyeti beklemiyordum

Biz geniş kadroya sahibiz. Her oyuncu bizim için değerli. Hiçbir zaman sakat olanlara sığınmadık. Bütün oyunculara güveniyorum Adana Demirspor maçına Fred ve Djiku yetişebilir. Yetişmese de Becao haricinde hemen hemen hepsi dönecek” ifadelerini kullandı. İsmail Kartal, mağlubiyeti beklenmedikleri gollere bağladığını söyleyerek, “Beklemediğimiz goller yedik ona bağlıyorum. Bireyse hata söyleyemem. Suçlu varsa en başta benim.

19 maçtır kazanan takım var. Lig uzun bir maraton bugün kendi taraftarlarımız önünde kaybetmek bizi üzdü. Bu kadar coşkulu ortamda kazansaydık bambaşka evreye geçecektik. O eksik bu eksik diye bakmadan her zamanki oyunumuzu oynadık. Oyun kontrolü bizdeydi. Eksiklere sığınmadık. Hiçbir zaman suçlu aramadık. Yol kazası gibi bir şey oldu diyelim.

Futbol şansı derler ya vurulan her top gol oldu. Biz bugün bunu yaşadık çevirmek için mücadele ettik. Rakip ceza sahasında gol aradık. 2 penaltıdan gol var. Birkaç tane daha gol olabilecek pozisyonlar vardı. Oyunumuzun kalitesi ligi domine edecek durumdadır. Bundan şüphe duymuyorum.”

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Fenerbahçe Trabzonspor İsmail Kartal Süper Lig