Beşiktaş maçında Yam Madar'ın yüzüne yabancı madde atılmıştı: Fenerbahçe'den TBF'ye çağrı yapıldı

Sarı lacivertliler, Beşiktaş maçında yaşanan olaylardan ve tribünlerden atılan yabancı maddelerin Yam Madar'ın yüzüne isabet etmesi hakkında açıklama yayınladı. Açıklamada TBF'ye eleştiri yapıldı.

Beşiktaş maçında Yam Madar'ın yüzüne yabancı madde atılmıştı: Fenerbahçe'den TBF'ye çağrı yapıldı

Türkiye Basketbol Ligi'nin 10. haftasında Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet'e Sinan Erdem Spor Salonu'nda konuk oldu.

Olaylı geçen maçı Beşiktaş 68-64 kazanırken tribünden atılan yabancı madde Yam Madar'a isabet etti ve 23 yaşındaki oyuncu geçici görme kaybı yaşadı.

Tribünlerden sahaya atılan maddelere karşı hakem masasından 3 kere uyarı yapıldı.

Sarı lacivertli cepheden Türkiye Basketbol Federasyonu'na dün yaşanan olaylar hakkında soru soruldu.

Fenerbahçe ayrıca yaşanan olayda sorumlu olanları kınadı.

Yapılan açıklama şöyle:

"Bilindiği üzere Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Beko’nun 2 Aralık Cumartesi günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynadığı karşılaşmanın ilk yarısında, ev sahibi takım tribünlerinden atılan çok sayıda cisimden bir tanesi sporcumuz Yam Madar’ın kafasına isabet etmiştir. Bu bölümde soyunma odasına gitmek durumunda kalan oyuncumuz, sağlık ekibimizin müdahalesi ve kendisinin bu yöndeki yoğun isteği sonrasında karşılaşmanın ikinci yarısına devam etmiştir. Karşılaşma sonrasında sporcumuzda kısmi görme kaybı şikayeti oluşmuştur. Yam Madar’ın durumu, yapılacak ileri tetkikler sonucunda netleşecektir. Oyuncumuz Yam Madar’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz. Bir basketbol maçında yaşanan tüm bu olaylardan hareketle; Maçın her anında edilen küfürler bir yana tribünlerden atılan sayısız cisimle de sahadaki tüm bireylerin sağlığını tehdit eden bir ortam oluşmuştur. Bu ortamı oluşturanları ve bunun bir sporcumuzun yaralanmasına sebebiyet verecek noktaya gelmesine rağmen mücadeleyi devam ettiren müsabaka görevlilerini kınıyoruz. Asıl ve birincil sorumluluğu, spor alanlarında bu yaşananların hiçbir şekilde olmamasını, oluşması halinde ise ivedilikle son bulmasını sağlamak olan, başta Türkiye Basketbol Federasyonu olmak üzere tüm kişi ve kurumlardan; Bu ortama sebebiyet veren şahıs ve şahısların tespit edilip gereken cezaların verilmesini, Benzer utanç verici olayların tekrar etmemesi için en sert tedbirlerin alınmasını ve uygulanmasını bekliyoruz."

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Fenerbahçe Beşiktaş